کدخبر : 167537
پنج شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
فاقددیدگاه
پرینت

برگزاری نخستین جشنواره بازی‌های ترافیکی در شیراز

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری شیراز از برگزاری نخستین جشنواره بازی‌های ترافیکی در کلانشهر شیراز خبر داد.

برگزاری نخستین جشنواره بازی‌های ترافیکی در شیراز

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، مجتبی زوربخش با بیان اینکه این جشنواره در ۲۷ تیرماه ۹۸ در باغ جنت برگزار می‌شود، اظهار داشت: جشنواره بازی‌های ترافیکی در ادامه آموزش‌های مستمر و بر اساس تقویم آموزشی معاونت حمل و نقل و ترافیک با محوریت اصلاح و ارتقای فرهنگ ترافیک ویژه کودکان برگزار می‌شود.

وی افزود: بازی‌های متنوع و نمایش‌های ترافیکی ویژه گروه سنی ۵ تا ۸ سال با هدف آموزش در قالب بازی از اهداف این جشنواره است که تلاش شده مفاهیم مهم و تاثیرگذار به کودکان به شکل جذاب به گروه مخاطب آموزش داده شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک با اشاره به اینکه بازی‌های طراحی شده در ۸ آیتم پیش بینی و اجرا می‌شود، بیان کرد: آشنایی با تابلو‌ها و علائم راهنمایی و رانندگی، مفاهیم میدان، خیابان و …، اصول عبور از خط کشی عابر پیاده، سوار و پیاده صحیح و ایمن از اتوبوس، تاکسی و مترو و .. از موارد مهمی است که در قالب بازی‌های شاد و جذاب به کودکان آموزش داده می‌شود.

وی از افزایش برنامه‌های پیاده روی و دوچرخه سواری عمومی در سال ۹۸ در راستای تحقق شهر انسان محور با هدف ترویج فرهنگ پیاده روی و دوچرخه سواری در سال ۹۸ خبر داد و افزود: در روز جمعه هفته جاری (۲۱ تیرماه) همزمان با روز و عفاف و حجاب اولین برنامه پیاده روی خانوادگی بر اساس برنامه جامع آموزش فرهنگ ترافیک سال ۹۸ برگزار می‌شود.

زوربخش هدف از اجرای این برنامه را تشویق شهروندان به پیاده روی و تقویت سلامت عمومی جامعه بیان و تصریح کرد: در این برنامه که از ساعت ۷ صبح روز ۲۱ تیرماه در باغ جنت برگزار می‌شود به شرکت کنندگان به قید قرعه جوایز نفیس اهدا خواهد شد.

وی برگزاری برنامه‌های متنوع دوچرخه سواری و پیاده روی در مناطق یازده گانه شهرداری شیراز را از برنامه‌های سال جاری این حوزه عنوان و خاطر نشان کرد: بیش از ۲۰ برنامه دوچرخه سواری ویزه اقشار مختلف جامعه و رونق سه شنبه‌های بدون خودرو از مهمترین برنامه هائیست که در دستور کار قرار دارد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما