کدخبر : 167509
پنج شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
فاقددیدگاه
پرینت

برخورد قضایی با تغییر کاربری اراضی کشاورزی/تقویت گشت های حفاظت

بندرعباس -رئیس کل دادگستری هرمزگان ضمن تأکید بر لزوم تقویت گشت های حفاظت از اراضی با هم افزایی دستگاه های متولی در این حوزه، از برخورد قضایی با هرگونه تغییر کاربری غیرقانونی کشاورزی خبر داد.
برخورد قضایی با تغییر کاربری اراضی کشاورزی/تقویت گشت های حفاظت

به گزارش خبرگزاریبه گزارش جنوب پرس ، ، علی صالحی در جریان این دیدار با اشاره به حوزه گسترده فعالیت های جهاد کشاورزی و سابقه عملکرد جهادی کارکنان این سازمان اظهارداشت: مردم اعتماد خاصی به کارکنان و عملکرد جهاد کشاورزی دارند.

صالحی خاطر نشان کرد: با عنایت به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان سال رونق تولید، باید به درآمد کشاورزان توجه ویژه ای کرد چرا که چرخه تولید مواد غذایی کشور در گروی فعالیت این قشر شریف است.

وی در ادامه افزود: تغییر کاربری اراضی کشاورزی، موضوع مهمی است و باید با برخورد قاطعانه جلوی اقدامات غیرقانونی فرصت طلبان گرفته شود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهارداشت: دستگاه قضایی در جهت حفظ عرصه های طبیعی و اراضی کشاورزی به عنوان سرمایه های نظام و تحویل آن به نسل های آینده به صورت شبانه روزی آماده همکاری با دستگاه های متولی است.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان هرمزگان در ادامه با تأکید بر لزوم مقابله با دست اندازی سودجویان به اراضی کشاورزی، خواستار هم افزایی و تشریک مساعی در جهت تقویت توان گشت زنی همه دستگاه ها اعم از منابع طبیعی، امور اراضی و مسکن و شهرسازی شد و افزود: نظارت در زمان واگذاری و پس از آن لازم و مکمل یکدیگر هستند.

علی باقر زاده همایی؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان به همراه جمعی از مدیران دستگاه های تابعه وزارت جهاد کشاورزی در استان، ضمن حضور در محل دفتر رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، با علی صالحی دیدار و گفتگو کرد.

گفتنی است، ضرورت نظارت مستمر بر بازار عرضه محصولات کشاورزی و دامی، رفع مشکلات اشتغال در روستاها، صیانت از امنیت غذایی جامعه و لزوم توجه ویژه به بهداشت عمومی در حوزه دامپزشکی دیگر محورهای سخنان رئیس کل دادگستری استان هرمزگان را به خود اختصاص می داد.

شایان ذکر است، در این نشست، علی باقر زاده همایی؛ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار با رئیس کل دادگستری استان به ارائه گزارشی از وضعیت مبارزه با آفت ملخ صحرایی، وضعیت کشت سبزی و صیفی در استان و واگذاری اراضی شرق استان جهت تولید میگوی پرورشی به مردم و بومیان منطقه پرداخت.

در ادامه این دیدار که با حضور ابوالفتح ابوالهادی؛ دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس همراه بود، حجت السلام والمسلمین شرفی؛ مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان نیز گزارشی از وضعیت امور فرهنگی این سازمان ارائه کرد.

همچنین مدیر کل دامپزشکی و مدیر امور اراضی نیز گزارشی از حوزه فعالیت خود ارائه نمودند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما