کدخبر : 167496
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷
فاقددیدگاه
پرینت

راه‌اندازی اورژانس منطقه پارس جنوبی در دست اقدام است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: وزارت بهداشت با توجه به صنعتی بودن و عظیم بودن مراکز و پالایشگاه‌های متعدد در استان بوشهر، طرحی را با عنوان اورژانس پارس جنوبی برای ساماندهی به اورژانس منطقه جنوب استان بوشهر در دست اقدام دارد.

به گزارش جنوب پرس ، سعید کشمیری عصر امروز در نشست با نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزارت بهداشت با توجه به صنعتی بودن و عظیم بودن مراکز و پالایشگاه‌های متعدد در استان بوشهر طرحی را با عنوان اورژانس پارس جنوبی برای ساماندهی به اورژانس منطقه جنوب استان بوشهر در دست اقدام دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه کمیته ملی ساماندهی مسائل آلاینده‌های عسلویه تشکیل‌شده است، افزود: کمیته ملی ساماندهی به مسائل آلاینده‌های عسلویه ابعاد مختلف محیط‌زیست، ساماندهی فاضلاب صنعتی، برنامه‌ریزی برای کاهش آلاینده‌ها، جا و مکان‌یابی مناسب با توجه به مطالعات صورت گرفته و سایر عوامل محیطی و پیرامونی را موردبررسی و در دستور کار دارد.

وی با اشاره به اینکه جنبه زیست‌ محیطی منطقه نیز از طرف سازمان محیط‌زیست در حال بررسی و رسیدگی است بیان کرد: با راه‌اندازی مرکز مطالعات محیطی و آلاینده‌ها و تکمیل مطالعات مقطعی و سالیانه، پایش مناسبی از سلامت مردم و درنهایت تصمیم‌گیری برای ادامه روند فعلی و یا سایر تصمیمات لازم گرفته خواهد شد.

کشمیری بیان کرد: با توسعه بیمارستان تأمین اجتماعی در عسلویه و تصویب پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر راه‌اندازی یک بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی مشکلات درمانی شهرستان عسلویه به صورت چشمگیری کاهش یابد.

پیوست سلامت در طرح‌های صنعتی و عمرانی استان بوشهر لحاظ شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به نقش مهم پیوست سلامت در تضمین سلامتی ساکنان مناطق پیرامونی طرح‌های صنعتی و عمرانی لازم است این پیوست در همه طرح‌ها موردتوجه قرار گیرد و لحاظ شود.

کشمیری با بیان اینکه مردم استان بوشهر باید از مزایای اجتماعی حضور صنایع عظیم نفت و گاز بهره‌مند شوند و ضمن اینکه نباید به سلامت آنان آسیبی وارد بشود افزود: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به عنوان بانی سلامت استان اقدام به راه‌اندازی دبیرخانه پایش آلودگی‌های صنایع نفت، گاز و انرژی و اثرات آن بر سلامت کرده است.

وی بابیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پژوهشی را از مردم عسلویه شروع کرده است افزود: در این پژوهش ۶ هزار نفر به صورت اتفاقی انتخاب و مورد پرسشگری و معاینه قرار خواهند گرفت و خون آن‌ها در ۸۰ آیتم متفاوت مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

این مقام مسؤول بابیان اینکه از این پژوهش آمار علمی از میزان بیماری‌ها در اقشار مختلف و در سنین مختلف استخراج خواهد شد تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سراسر استان به ویژه در جنوب استان اقدامات متعدد بهداشتی، درمانی، پیشگیری، گسترش شبکه‌های بهداشت و درمان انجام داده است.

آغاز نظام ارجاع الکترونیک سلامت از ۱۵ تیرماه در استان بوشهر

وی از آغاز طرح نظام ارجاع الکترونیک سلامت از ۱۵ تیرماه در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: طرح نظام ارجاع الکترونیک سلامت می‌تواند ضمن نظم دادن به فرآیند بهداشت و درمان، کاهش هزینه‌های درمان، کیفیت آن را نیز ارتقا می‌بخشد.

کشمیری بابیان اینکه طرح نظام ارجاع الکترونیک سلامت از سرگردانی‌ها، مخارج و هدر رفت هزینه‌ها جلوگیری می‌کند افزود: در استان بوشهر فاز اول این طرح اجراشده است استان بوشهر جزو استان‌های پیشرو در طرح نظام ارجاع الکترونیک سلامت است.

ناوگان خدمت‌رسانی در حوزه سلامت به نحو خوبی بازسازی‌شده است

به گزارش فارس وی بابیان اینکه خوشبختانه ناوگان خدمت‌رسانی در حوزه سلامت به نحو خوبی بازسازی‌شده است خاطرنشان کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم تا هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید و درمانگاه تخصصی خوبی در کنگان در حال ساخت است و همچنین بخش‌هایی از بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان نیازمند بازسازی و بهسازی است که قراردادهای آن در حال انعقاد است و امسال این کارها صورت خواهد گرفت.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما