کدخبر : 167360
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
فاقددیدگاه
پرینت

راه‌اندازی ۲ کارگاه صنایع تبدیلی در شهرستان داراب

رئیس سازمان بسیج مهندسین داراب گفت: به منظور توسعه صنایع کوچک، دو کارگاه صنایع تبدیلی در شهرستان داراب راه‌اندازی شده است.

راه‌اندازی 2 کارگاه صنایع تبدیلی در شهرستان داراب

جمال صفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، در داراب اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته مقرر شده بود صنایع کوچک جایگزین صنایع بزرگ شود تا کارگاه‌های تولید عرقیات سریع‌تر به بهره‌‌برداری برسد.

وی با اشاره به مشکلات فراروی صنایع تبدیلی ادامه داد: اما با وجود تورم بالا طی سال گذشته و افزایش قیمت دستگاه‌ها از ۲۰ میلیون تومان به ۷۰ میلیون تومان همچنین عدم تخصیص تسهیلات با سود کم، طرح مورد نظر به طور کامل کامل اجرا نشد و در نهایت دو کارگاه در جنت‌شهر و لایزنگان به بهره‌برداری رسید.

مدیر صنایع تبدیلی بسیج سازندگی داراب بیان کرد: دو کارگاه موجود که به تولید گلاب و عرقیات می‌پردازد برای شش نفر ایجاد اشتغال کرده است و استمرار فعالیت، سطح کمی و کیفی اشتغال را گسترش می‌دهد.‌

صفری خاطرنشان کرد: هدف غایی ما افزایش تعداد کارگاه‌ها و تولید محصولاتی است که کنترل کیفی آنها در یک آزمایشگاه انجام شده و با بسته‌بندی و برند مشترک وارد بازار شود.

وی با اشاره به طرح اقامتگاه‌های بوم‌گردی و ایجاد زیرساخت لازم جهت اجرای آن گفت: طرح گردشگری با محوریت اقامتگاه‌ها، شهریور ماه امسال در لایزنگان به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان بسیج مهندسین داراب اظهار داشت: این طرح با رویکرد سودرسانی به جامعه محلی به تولید محصولات بومی می‌پردازد و اجرای آن افزایش تعداد گردشگران را به دنبال دارد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما