کدخبر : 167347
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
فاقددیدگاه
پرینت

بازدید جهانگیری از واحد‌های صنعتی تولیدی مهر

معاون اول رییس جمهور از شرکت پالایش پارسیان سپهر، شرکت پترو پیمان دانا تولید کننده بنزین در شهرستان مهر و مجتمع بزرگ آلومینیوم جنوب کشور بازدید کرد.

بازدید جهانگیری از واحد‌های صنعتی تولیدی مهر

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، اسحاق جهانگیری در جریان سفر به استان فارس، با حضور در شرکت پالایش پارسیان سپهر واقع در شهرستان مهر، از پروژه در دست اجرای طرح استهصال اتان بازدید کرد.

این طرح با سرمایه گذاری ۱۰۱۶ میلیون یورو در دست اجرا است و تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و قرار است تا دو سال آینده به بهره برداری برسد.

ظرفیت تولیدی طرح استحصال اتان روزانه ۷۵ میلیون متر مکعب اتان خواهد بود.

 اسحاق جهانگیری همچنین در ادامه برنامه‌های سفر یک روزه خود به استان فارس، از پروژه در دست احداث تولید بنزین شرکت پترو پیمان دانا بازدید کرد و با توضیحات مجریان طرح در جریان میزان پیشرفت فیزیکی و برنامه زمان بندی برای تکمیل پروژه قرار گرفت.

شرکت پترو پیمان دانا با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در حال احداث است و در حال حاضر پیشرفت فیزیکی آن ۶۰ درصد است و پس از بهره برداری برای ۳۰۰ نفر بصورت مستقیم و ۶۰۰ نفر بصورت غیرمستقیم اشتغال زایی خواهد

معاون اول رئیس جمهور در ادامه با حضور در شهرستان لامرد از کارخانه ذوب آلومینیوم جنوب با ظرفیت اولیه تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن آلومینیوم بازدید کرد.

کارخانه ذوب آلومینیوم جنوب چهارمین کارخانه تولید آلومینیوم در کشور و بزرگترین و مدرن‌ترین کارخانه تولید آلومینیوم و آنود در خاورمیانه است که ۸۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و چهار هزار و ۵۰۰ نفر نیرو در دو شیفت کاری در حال تکمیل این کارخانه است.

در حال حاضر ظرفیت تولید آلومینیوم در کشور حدود ۳۰۰ هزار تن است که توسط سه کارخانه تولید می‌شود و این درحالی است که نیاز سالانه کشور به آلومینیوم یک میلیون تن است.

برای تولید آلومینیوم نیاز به مواد اولیه‌ای به نام آنود است که در این کارخانه آنود هم تولید می‌شود.

عملیات اجرایی مجتمع بزرگ آلومینیوم جنوب کشور از زمستان ۹۴ در مساحتی بیش از ۲۰۰ هکتار با اعتبار اولیه افزون بر ۱٫۲ میلیارد دلار آغاز شده و این مجتمع توسط شرکت چینی در حال احداث است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما