کدخبر : 167345
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
فاقددیدگاه
پرینت

نیمی از کمبود برق و انرژی در کشور جبران شد/ مخازن سدهای چندمنظوره به اندازه کافی آب دارد

وزیر نیرو گفت: با شرایط بارندگی امسال نیمی از کمبودهای برق و انرژی در کشور جبران شده و مخازن سدهای چند منظوره که تولید انرژی می‌کنند به اندازه کافی آب دارند.

نیمی از کمبود برق و انرژی در کشور جبران شد/ مخازن سدهای چندمنظوره به اندازه کافی آب دارد

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو پروژه برق‌رسانی پست ۲۳۰ کیلوولت GIS دانشگاه شیراز با صرف هزینه  ۳۸ میلیارد تومان مورد بهره‌برداری و افتتاح قرار گرفت.

پست ۲۳۰ کیلوولت GIS دانشگاه شیراز با نصب دو دستگاه ترانسفورماتور هرکدام به ظرفیت ۱۶۰ مگاولت آمپر، دو خط ورودی ۲۳۰ کیلوولت و ۸ فیدر خط خروجی ۶۶ کیلوولت بمنظور تکمیل رینگ ۲۳۰ کیلوولت و تقویت رینگ ۶۶ کیلوولت شیراز درراستای افزایش قابلیت اطمینان شبکه و تامین برق مطمئن شهر شیراز رسما توسط وزیر نیرو افتتاح شد.

رضا اردکانیان در حاشیه بهره‌برداری از پست ۲۳۰ کیلوولت دانشگاه شیراز گفت: با شرایط بارندگی امسال نیمی از کمبودهای برق و انرژی در کشور جبران شده و مخازن سدهای چند منظوره که تولید انرژی می‌کنند به اندازه کافی آب دارند.

وزیر نیرو با بیان اینکه در صورت عدم برنامه‌ریزی و عدم ذخیره‌سازی آب کافی امسال حدود ۸ هزار مگاوات کمبود تولید انرژی داشتیم افزود: ما برای تولید و مدیریت مصرف ۴ هزار مگاوات انرژی دیگر باید برنامه‌ریزی کنیم که این برنامه‌ریزی‌ها انجام شده است.

اردکانیان تغییر ساعت کارکرد ادارات را از برنامه‌ریزی‌های موفق برای کاهش مصرف برق دانست و در مورد چگونگی مدیریت مصرف گفت: اجرای تغییر ساعت ادارات جزئی از همین برنامه بوده که توانستیم سه هزار مگاوات مدیریت مصرف داشته باشیم و این کار را از خود مجموعه دولت آغاز کردیم.

وزیر نیرو با بیان اینکه در سال گذشته تغییر ساعت‌ها طبق مصوبه دولت اجرا و نتیجه و عملکرد خوبی هم در پی داشت، گفت: با توجه به اینکه امسال، افزایش دما نسبت به سال گذشته زودتر شروع شد و هم نسبتاً فراگیرتر است که امیدواریم این برنامه نتیجه خوبی داشته باشد.

به گزارش فارس، در سفروزیر نیرو چند طرح و عملیات اجرایی آب رسانی نیز مورد بازدید  و افتتاح قرار گرفت.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما