کدخبر : 167343
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
فاقددیدگاه
پرینت

شناسایی نخبگان قرآنی هرمزگان هدف برگزاری مسابقات قرآنی است

بندرعباس - مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: هدف از برگزاری مسابقات قرانی در استان هرمزگان شناسایی نخبگان قرانی استان است.
شناسایی نخبگان قرآنی هرمزگان هدف برگزاری مسابقات قرآنی است

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، حجت‌الاسلام محمدطاهر گرایلی ظهر دوشنبه در نشست خبری پیرامون مسابقات قران کریم و دهه کرامت اظهارداشت: هزار و ۵۰۰ نخبه قرانی در شهرستان‌های مختلف در مرحله شهرستانی این مسابقات شرکت کردند که ۲۶۸ نفر موفق به راه‌یابی به مرحله استانی مسابقات شدند.

وی تشریح کرد: از مجموع تعداد راه یافته به مرحله استانی ۱۴۱ نفر مرد و ۱۲۷ نفر زن هستند که در رشته‌های حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ پنج جزء، حفظ ۱۰ جزء، ترتیل، قرائت، اذان و مدیحه سرایی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

حجت‌الاسلام گرایلی خاطرنشان کرد: چهل و دومین مسابقات قران کریم با حضور شرکت کنندگان در بخش‌های مختلف، ۱۹ تا ۲۱ تیرماه سال جاری برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان با اشاره به اینکه در این دوره مسابقات قران شاهد حضور حداکثری مردم و دستگاه‌های دولتی هستیم، بیان داشت: ۱۰ نفر از داوران مرحله استانی مسابقات قران در بندرعباس، داوران کشوری هستند.

حجت‌الاسلام گرایلی با ذکر این نکته که شناسایی نخبگان قرانی و آوردن قران به زندگی روزمره مردم از جمله اهداف برگزاری این مسابقات است، بیان داشت: استان هرمزگان در سال ۹۶ در مرحله کشوری مسابقات جایگاه شانزدهم را کسب کرد و در سال گذشته نیز موفق به کسب رتبه یازدهم شد.

به گزارش مهر، مرحله کشوری مسابقات قران نیز مهر ماه امسال به میزبانی استان اصفهان برگزار خواهد شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما