کدخبر : 167290
سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۰:۱۸
فاقددیدگاه
پرینت

ظریف: توافقی بهتر از برجام در کار نخواهد بود

وزیر امور خارجه با تاکید بر این که توافقی بهتر از برجام در کار نخواهد بود، نوشت: تیم بی این حماقت را به ترامپ قالب کردند که از بین بردن برجام از طریق تروریسم اقتصادی وی را به توافق بهتر می رساند.
156460717

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف امرز دوشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر تاکید کرد: «تیم بی این حماقت را به دونالد ترامپ قالب کردند که از بین بردن برجام از طریق تروریسم اقتصادی وی را به توافقی بهتر خواهد رساند. همزمان با اینکه به شکلی فزاینده روشن می‌شود که توافقی بهتر در کار نخواهد بود، آنها به شکل مضحکی خواهان پایبندی کامل ایران به برجام هستند.»
وزیر امور خارجه تصریح کرد: «راه خروج وجود دارد، ولی نه وقتی که تیم بی کار را در دست داشته باشند.»
به گزارش ایرنا در حالی که تیم بی متشکل از جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، محمد بن زائد ولیعهد امارات و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی طی یک سال اخیر با مشاوره‌های غیر کارشناسی ترامپ را به خروج از برجام و اعمال تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران سوق دادند، این روزها و در شرایطی که ایران اقدام به کاهش تعهدات برجامی خود کرده است، خواستار پایبندی کامل ایران به تعهدات برجامی هستند.
برنامه ایران برای کاهش تعهدات برجامی عملاً نتایج معکوسی برای ترامپ در پیروی از مشاوره‌های «تیم ب» داشته و درآستانه انتخابات‌آمریکا ترامپ را در مخمصه قرار داده است.
آمریکا طی روزهای اخیر خواستار برگزاری نشست حکام‌آژانس بین المللی انرژی اتمی برای بررسی کاهش تعهدات هسته‌ای ایران شده است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما