کدخبر : 167265
دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
فاقددیدگاه
پرینت

امام جمعه دیر: امر به معروف و نهی از منکر رها شده است

امام جمعه بندر دیر گفت: امروزه متأسفانه امر به معروف و نهی از منکر را رها کرده و به وظیفه دینی خود عمل نکرده‌ایم و حیا در جامعه کمرنگ شده است .

امام جمعه دیر: امر به معروف و نهی از منکر رها شده است

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از شهرستان دیر، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی پیش از ظهر امروز در اجتماع عفاف و حجاب در مصلای شهدای محراب بندر دیر اظهار داشت:  افتخار ما این است که پیرو شخصیت‌هایی چون حضرت زهرا(س)،زینب کبری(س) و حضرت معصومه(س) هستیم که حجاب داشته‌اند، بنابراین در یک جامعه شیعی و اسلامی زیبنده نیست که بعضی از زنان و دختران ما به جای الگوگیری از چنین شخصیت‌هابی از زنان بی بند و بار و لجام‌گسیخته غربی الگو بگیرند.

امام جمعه بندر دیر  با بیان اینکه سیاست استعمار در قبل از انقلاب این بود که جوامع اسلامی را از درون دچار فروپاشی کند، افزود: امروز هم دشمنانی که از ما ضربه خورده‌اند و همچنان ضربه می‌خورند، می‌دانند تا زمانی که این جامعه پایبند به دین هستند و زنان ما پایبند به ارزش‌ها و شهیدپرور هستند آنها نمی‌توانند بر این جامعه سلطه پیدا کنند، لذا تمام تلاش خود را برای فروپاشی کانون خانواده به کار می‌گیرند.

وی ادامه داد: در موقعیتی که جوانان ما به خاطر مشکلات معیشتی نمی‌توانند ازدواج کنند، طبعا وقتی زنان و دخترانی بزک کرده و بی‌حجاب و بدحجاب در جامعه ظاهر بشوند این جوانان هم به فساد کشیده می‌شوند، این یک عامل بی‌حجابی و بدحجابی است.

حسینی با تأکید بر اینکه خود این زنان و دختران بی‌حجاب هم دچار مشکل می‌شوند، بیان کرد: یکی از دلایل اصلی بالا رفتن آمار طلاق  و  فروپاشی کانون خانواده‌ها همین مشکلات اخلاقی در جامعه است.

وی با بیان اینکه کم‌کاری دستگاه‌های داخلی در بحث حجاب و عفاف را ببینیم اما مسئله توطئه دشمنان را هم نباید فراموش کنیم،  یادآور شد: امروزه متأسفانه امر به معروف و نهی از منکر را رها کرده و به وظیفه دینی خود عمل نکرده‌ایم و حیا در جامعه کمرنگ شده است .

امام جمعه بندر دیر چکیده آموزه‌های انبیا الهی را رعایت حیا در جامعه دانست و گفت: حجاب فقط در پوشش خلاصه نمی‌شود بلکه زن مسلمان نباید اهل خودنمایی باشد.

وی با اشاره به اینکه  توجیهات ریشه حجاب را می‌زند، تأکید کرد: حجاب حکم خداست و قانون راهنمایی و رانندگی این حرف‌ها سرش نمی‌شود که شما قانون نفهمیدید و از چراغ قرمز عبور کرده‌اید؛ ما کاری به فضای خانه نداریم اما وقتی کسی در خیابان حریم ارزش‌های اسلامی را می‌شکند توجیه‌بردار نیست.

حسینی بیان داشت: کار حرام بزرگ و کوچک ندارد و  آنچه حرام شرعی است نباید به صورت آشکار انجام شود ، زیرا شارع اسلامی بر حکومت تکلیف کرده است مانع انجام حرام عینی شود.

وی با انتقاد از کسانی که مسئله حجاب اختیاری را مطرح می‌کنند، عنوان کرد: حجاب حکم خدا و  در راستای تحکیم زندگی‌ها و جلوگیری از مزاحمت‌ برای خانواده‌هاست و شخصیت زن مسلمان را حفظ می‌کند و تظاهر به بی‌حجابی و بدحجابی گناه است.

امام جمعه دیر با تأکید بر اینکه، فرزندان خود را از کودکی با حجاب و عفاف آشنا کنیم، افزود: حجاب در راستای مصونیت زنان و بانوان است نه محدودیت و جلوی بوالهوسی افراد را می‌گیرد .

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما