کدخبر : 167251
دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
فاقددیدگاه
پرینت

شهرک صنعتی جاسک به بهره برداری می رسد

جاسک - فرماندار جاسک گفت: شهرک صنعتی دو هزار هکتاری جاسک با اعتباری بالغ بر ٤٠ هزار میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.
شهرک صنعتی جاسک به بهره برداری می رسد

محمد رادمهر در گفتگو با خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، گفت: نظر به موقعیت استراتژیک شهرستان جاسک، شهرک های صنعتی نقش بسیار پررنگی در جذب سرمایه گذار در این منطقه دارند که ۷۴۳ میلیاردتومان اعتبار برای زیر ساخت در نظر گرفته شده است.

فرماندار جاسک با اشاره به اینکه دومین پایانه صادراتی نفت کشور در شهرستان جاسک احداث می شود افزود: شرکت های پایین دست این پایانه عظیم، که در بحث شرکت های صنعتی قابل عملیاتی هستند بازدهی بسیار عالی در بحث اقتصاد مقامتی ایفا خواهند نمود.

وی عنوان کرد: یکی از بازوهای توانمند اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت بحث شهرک های صنعتی می باشد که شاهراه اقتصاد و تجارت هر منطقه قلمداد می شوند و این شهرک ها مهمترین ارکان درآمد صنعتی به شمار می روند.

رادمهر با بیان اینکه صنایع کوچک از اهمیت بالایی برخوردار اند تصریح کرد: زمین دو هزار هکتاری شهرک های صنعتی جاسک با اعتبار بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد تومان خریداری شد و عملیات ساخت این پروژه آغاز شده است.

فرماندار جاسک بیان کرد: در شهرک صنعتی جاسک زمینه ایجاد اشتغال بالغ بر ۲هزار جوان فراهم خواهد شد. و در کاهش معضل بیکاری تاثیر بسزایی خواهد داشت.

رادمهر با اشاره به اینکه در آینده جاسک یکی از قطب های مهم شهرک صنعتی خواهد بود گفت: از اولویت های شرکت های صنعتی توسعه صادرات غیر نفتی است که این مهم بعنوان نقش کاتالیزگر در بخش صنعت و اقتصاد قلمداد می گردد.

در پایان فرماندار جاسک با دعوت از سرمایه گذاران به این بندر افرود: بندر جاسک با کاربری چند منظوره تجاری، صادراتی وارداتی، صیادی، سیاحتی و مسافرتی نقش مهمی در اقتصاد وارزآوری بیشتر از طریق صادرات محصولات غیرنفتی دارد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما