کدخبر : 167181
یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
فاقددیدگاه
پرینت

سهم ۷ میلیارد و ۹۶۳ میلیونی فیروزآباد از اعتبارات سال ۹۸

فرماندار فیروزآباد گفت: در اعتبارات سال ۹۸ درمجموع ۷ میلیارد و 963 میلیون تومان در دو بخش اعتبار سهم یک‌سوم و دوسوم به شهرستان فیروزآباد ابلاغ شده است.

سهم 7 میلیارد و 963 میلیونی فیروزآباد از اعتبارات سال ۹۸

 به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از فیروزآباد، سید کمال علوی صبح امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان که با حضور امام‌جمعه، نماینده مردم در مجلس، کارشناس برنامه‌ریزی استانداری و دیگر مسوولان شهرستان برگزار شد اظهار داشت: در سطح شهرستان اعتباراتی که توزیع می‌شود یا این اعتبارات تصمیماتی است که توسط مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان یا اینکه در شهرستان به درخواست‌هایی که شهرستان برحسب مسائل مشکلات نیازمندی‌ها در طول یک سال دوره مالی دارند پیشنهاد و بررسی و در کمیته برنامه‌ریزی نسبت به این تصمیم‌گیری از اعتبارات در سطح شهرستان ابلاغ می‌شود.

وی افزود: بحث توزیع اعتبارات و سرمایه بر اساس پیشنهادات از سوی هیئت اجرایی در شهرستان به مدیران کل دستگاه خودشان ابلاغ و در کمیته برنامه‌ریزی استان تصمیم گرفته و اعتبارات پیش‌بینی در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان ابلاغ می‌شود.

 فرماندار شهرستان فیروزآباد ادامه داد: اما در جلساتی که با روسای دستگاه‌های اجرایی خواهیم داشت در خصوص بعضی از فصول در درون هر دستگاه محل هزینه کرد و مقدار کمی یا کیفی چانه‌زنی خواهیم داشت.

علوی اضافه کرد: اعتبار اعلام‌شده شاید به‌صورت دیون باشد و باید به بعضی از پیمانکاران و سایر دستگاه‌ها داده و بعضی از موارد که نیاز به جابه‌جایی و بازنگری بوده در نشست‌های تخصصی که با مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان خواهیم داشت در خصوص این اعتبار بیشتر صحبت می‌شد.

وی ادامه داد: آنچه امروز در بحث اعتبارات استانی ابلاغ و اعلام می‌شود سرجمع اعتبار هر دستگاه خواهد بود.

 علوی بیان داشت: با توزیع اعتبار، ابلاغ و اعتبارات ۳ درصد نفت و گاز سال جاری به ما اعلام‌شده و در اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای استانی مبلغ سه میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان و درمجموع ۷ میلیارد و ۹۶۳ میلیون بوده که در دو بخش اعتبار سهم یک‌سوم و دوسوم است.

فرماندار شهرستان فیروزآباد ابراز داشت: سهم یک‌سوم نفت‌خیز و گاز خیز بوده که اعتبارات ما از سهم یک‌سوم ۲ میلیارد و ۵۵۶ میلیون تومان و از سهم دوسوم که شامل مناطق کمتر برخوردار و مناطق محروم است ۵ میلیارد و ۴۰۷ میلیون تومان است.

 علوی گفت: اعتبارات سه درصد نفت این شهرستان نسبت به شهرستان‌هایی که حتی کوچک‌تر از ما بوده از سهم کمتری برخوردار شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه شهر فیروزآباد و دهستان احمدآباد جزو پرجمعیت‌ترین نقاط شهری و روستایی است فقط بخش میمند و دهستان جایدشت از سهم دوسوم محرومیت برخوردار می‌شود و امیدواریم که روزبه‌روز شاهد این باشیم که کلمه محروم از روی تمام مناطق، روستاها و شهرستان‌ها برداشته شود و همه به‌حق خود برخوردار باشند اما در حال حاضر اعتبارات سه در صد نفت و گاز یک فرصت است که از این اعتبارات در جهت کمک به پروژه‌ها و مدیریت خدمات استفاده شود.

فرماندار فیروزآباد خاطرنشان کرد: ما برای توزیع اعتبارات ۳ درصد نفت و گاز یک سری الزامات داریم که بر بستر برنامه‌ریزی و تصمیمات و برای توزیع اعتبارات ملزم به رعایت آن هستیم.

علوی افزود: یک درصد از اعتبارات سهمیه بسیج است که باید از سرجمع اعتبارات به پیشگیری، آمادگی مقابله و بازسازی تخصیص و باید بازهم از سرجمع اعتبارات در حوزه‌های مختلف که خود سازمان مدیریت، مدیریت بحران استان اعلام کرده و محل آن‌هم مشخص‌شده که در حوزه‌های مختلف مثل آب مناطق روستایی و کشاورزی و همچنین در حوزه مدیریت بحران در بحث اطفاء حریق آتش‌برها و مقابله با آتش‌سوزی در حوزه منابع طبیعی و همچنین مدیریت بحران این تعریف‌شده است.

وی ادامه داد: برنامه دیگری که در ابلاغ ۳ درصد نفت و گاز طراحی‌شده این است که ۵۰ درصد از سهم دوسوم اعتبارات در حوزه روستایی، راه روستایی، بهسازی روستایی، صداوسیما و اصلاح و ایجاد شبکه‌های برق در مناطق روستایی باید توزیع اعتبار کنیم که با نشست و جلسات برگزارشده و بر اساس درخواست‌ها، نیازمندی‌ها و بازدیدهایی که ما از روستاها و مناطق مختلف شهرستان داشته و پیشنهاد‌ها و درخواست‌های دستگاه اجرایی و با حضور دبیر کمیته برنامه‌ریزی این اعتبارات در مدارس در حوزه آموزش‌وپرورش مشخص می‌کنیم و این اعتباری که برای حوزه آموزش‌وپرورش در حوزه تجهیزات و امن سازی مدارس یا بحث نوسازی در کدام مدارس و در کدام روستاها مناطق باید اعتبار هزینه شود.

فرماندار فیروزآباد اضافه کرد: محدودیت‌ها و موانعی هم در بحث اعتبارات برای ما دیده‌شده که هیچ پروژه جدید را به‌هیچ‌عنوان اجازه تعریف به دستگاه اجرایی داده نشده با توجه به اینکه تعداد زیاد پروژه‌های نیمه‌تمام از سنوات و سال‌های گذشته باقی‌مانده که شاید سال‌ها از عمر مفید این پروژه‌ها می‌گذرد و در پیشگیری از صرف بیت‌المال بوده که در این اعتبارات دیده شود و بعضی از پروژه‌ها که پیمانکاران کارکرده و مطالباتی دارند و ما الزام داریم که ابتدا پروژه‌های نیمه‌تمام را تکمیل و هیچ پروژه جدیدی را سازمان مدیریت برنامه اجازه تعریف نداده است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما