کدخبر : 167171
یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
فاقددیدگاه
پرینت

بیکاری کنگانی‌ها در سایه غول‌های نفت و گاز/ خطر جذب جوانان به اعتیاد

بیکاری در کنگان یک مشکل بسیار مهم است که در سایه غول های نفت و گاز مردم از بیکاری و گاهی بی‌آبی و گاهی بی‌برقی رنج می‌ببرند، و لازم است مسؤولان مربوطه از استاندار تا فرماندار و نماینده مجلس فکری به حال این مسائل کنند.

بیکاری کنگانی‌ها در سایه غول‌های نفت و گاز/ خطر جذب جوانان به اعتیاد

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از شهرستان کنگان، صلاح خنافره: شهرستان کنگان یکی از مناطقی که به دلیل وجود بنادر کهن تاریخی همچون بندر باستانی سیراف از تاریخی کهن برخوردار می‌باشد. حوزه ساحلی خلیج فارس و دریای عمان از دیرباز محل رفت و آمد اقوام و قبایل مختلف بوده‌ است که از اطراف و اکناف دنیا به قصد تجارت و سیاحت و سیاست به این خطه سفر می‌نموده‌اند.

منطقه کنگان نیز از این ویژگی برخوردار بوده‌است و مردان این سامان به لحاظ موقعیت جغرافیایی صیاد و دریانورد هستند اما متاسفانه در سال‌های اخیری که شرکت های پتروشیمی در منطقه مستقر شدند و با خالی کردن پسماند شرکت‌ها به دریا به شغل اصلی مردم این شهرستان لطمه جدی وارد شد و همچنین از هوای پاک محروم شده‌اند.

شهر کنگان شهری رو به پیشرفت و توسعه است اما  یک سری مشکلات جلوی این پیشرفت را می‌گیرند، کنگان مثل جوانی است که در حال رشد است اما لباس‌هایش روز به روز تنگ‌تر می‌شوند.

امروزه شهرستان کنگان محل اجرای بخش عظیمی از پارس جنوبی است. سایت کنگان که بزرگی آن ۲ برابر سایت عسلویه (پارس جنوبی) است در ۱۰ کیلومتری بندر کنگان قرار دارد و بزرگترین کارخانه سیمان کشور با نام ساروج کنگان با ظرفیت روزانه ۶ هزار تن در کنگان و در حدود ۱۲ کیلومتری شهر کنگان قرار دارد. همچنین شهرستان کنگان نخبگان و افراد توانمند زیادی دارد و این افراد در سطح کشور نیز مقام‌های افتخار آفرینی کسب کردند.

گرانی در کنگان بیداد می‌کند

همچنین مشکل گرانی در کنگان یک مشکل بسیار مهمی است که مردم با آن مواجه هستند و حتی بعضی از مردم برای خرید اجناس خود به شهرستان‌‌های مجاور می‌روند و حتی امام جمعه شهرستان و امام جمعه اهل سنت بارها در جلسات شورای اداری شهرستان بر  ایجاد راه حل برای مشکل گرانی تاکید کردند.

مشکل گرانی در کنگان در جنوب بوشهر  مشکل جدی است و نیاز چاره اندیشی می باشد. گرانی املاک، اجناس و کالاها و… در کنگان نسبت به شهرستان‌‌های مجاور بیشتر است.

از این که بگذریم به آمار خیلی نگران کننده طلاق می‌رسیم در هفته دادگستری، رییس دادگستری کنگان در نشست خبری به خبرنگاران آمار طلاق در کنگان را اعلام کرد که متاسفانه یک آمار نگران کننده است.

طلاق در کنگان نگران کننده است و باید برای رفع این مشکل چاره ای اندیشید اگر جلوی طلاق گرفته نشود  باید خود را برای مشکلات بزرگتری آماده کنیم، پس پیشگیری بهتر از درمان است و باید توجه داشت نوش دارو بعد از مرگ فایده ای ندارد.

بیکاری و مهاجر پذیری شهرستان در افزایش طلاق موثر هستند وباید نسبت به پیدا کردن راه حل و کاهش این آمار نگران کننده اقدام کرد.

بیکاری جوانان در سایه غول‌های نفت و گاز

مشکل بعدی مشکل بیکاری است که یک مشکل بسیار مهم است که در سایه غول های نفت و گاز مردم از بیکاری و گاهی بی‌آبی و گاهی بی‌برقی رنج می‌ببرند،  و لازم است مسؤولان مربوطه از استاندار تا فرماندار و نماینده مجلس فکری به حال این مسائل کنند.

مردم جنوب به ویژه کنگان که آلودگی نفت و گاز با خون آنها عجین شده، مشکلات فراوانی را دارند؛ در دیار جنوب جوانان مستعد و خوشنام زیادی وجود دارد که متاسفانه از بیکاری رنج می برند و اعتیاد همچنان دنبال جذب آنهاست.

آنچه گفته شد دردهایی از مردمی در پایتخت انرژی است که حرارت فلرهای پارس هر روز بدنشان را بیشتر و بیشتر می سوزاند، این وضعیت موجود در شان قطب انرژی کشور نیست، لطفا چاره ای بیاندیشید…

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما