کدخبر : 166930
پنج شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
فاقددیدگاه
پرینت

ممنوعیت استفاده غیرورزشی از فضا‌های ورزشی آموزش و پرورش

مدیرکل تربیت‌بدنی وزارت آموزش‌وپرورش از ممنوعیت غیرورزشی از فضا‌های ورزشی و نیز اجاره دادن سالن‌ها در سطح مدارس کشور خبر داد.

ممنوعیت استفاده غیرورزشی از فضا‌های ورزشی آموزش و پرورش

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، محمد جعفری ظهر امروز در حاشیه بهره‌برداری هم‌زمان سالن ورزشی و زمین چمن مصنوعی دانش‌آموزان ناحیه ۳ شیراز اظهار داشت: نسل جوان  به نسل کم‌تحرک، خاموش و گوشه‌نشین تبدیل‌شده و برای برون‌رفت از این معضل نیاز به تقویت و توسعه سرانه  فضا‌های ورزشی در کشور به‌ویژه آموزش‌وپرورش است.

وی با تاکید بر لزوم تحقق فرامین مقام معظم رهبری در حوزه سلامت مبنی بر توجه به تهذیب نفس، تحصیل و ورزش در آموزش‌وپرورش، افزود: تربیت متوازن، خداجویی، توانمندسازی، شادی، نشاط و مسؤولیت پذیری در قالب سند تحول بنیادین از جمله اهداف وزارت آموزش پرورش است.

مدیرکل تربیت‌بدنی وزارت آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: مشارکت اولیاء و مربیان در فعالیت‌های بدنی، توانمندسازی نیروی انسانی، استانداردسازی، بهسازی، تجهیز فضا‌های ورزشی و نیز توسعه زیرساخت‌های ورزشی، آموزشی و تربیتی از دیگر اولویت‌های این وزارتخانه است.

جعفری از ممنوعیت غیرورزشی از فضا‌های ورزشی و نیز اجاره دادن سالن‌ها در سطح مدارس کشور خبر داد و گفت: هزینه کف‌پوش سالن ورزشی در مدارس  بیش از ۱۰۰ میلیون تومان برآورده شده و در بعضی از مدارس این‌گونه سالن‌ها که برای ورزش دانش‌آموزان اختصاص‌یافته، تبدیل به سالن جلسات و اجتماعات شده و گاهی موارد شاهد اجاره دادن آنها هستیم.

وی تصریح کرد: موازی کاری و عدم استفاده مطلوب از ۳ هزار و ۳۳۷ مکان ورزشی معضل بسیاری را برای آموزش‌وپرورش ایجاد کرده و نیاز به بازنگری از سوی متولیان ورزشی و تربیتی دارد.

این مسؤول بیان داشت: بهره‌برداری از هزار و ۵۰۰ فضای ورزشی در داخل و هزار و ۷۱۹ فضا در خارج از مدارس، ۱۱ استخر روباز و ۸۷ سرپوشیده و ۳۸۱ زمین چمن مصنوعی سرانه بالای فضا‌های ورزشی را نشان می‌‌دهد.

نگاه مثبت مجلس به ارتقای کیفی آموزش و پرورش

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه نشست تولید سند جعلی علمی را به‌عنوان یک معضل در جامعه دانست و گفت: در حوزه  اخلاقی و تربیتی باید به‌گونه‌ای عمل شود تا معضل بداخلاقی در جامعه اسلامی ریشه‌کن شود.

علی‌ اکبری تصریح کرد: نگاه مجلس به آموزش‌وپرورش برای ارتقای سطح کیفی، تربیتی، علمی و اخلاقی بسیار مثبت است و در این راستا برای توسعه فضا‌های ورزشی و علمی از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه خواستگاه خیران در استان فارس  به‌ویژه  شهرستان شیراز  در امر احداث فضا‌های آموزشی و ورزشی بسیار مطلوب و تعیین‌کننده است، افزود: هرچه  فضا‌های درمانی در شیراز احداث شده از سوی خیران بوده است.

شیراز از میانگین شاخص‌های توسعه عقب است

فرماندار شهرستان شیراز در این آیین از عقب‌ماندگی شیراز از میانگین شاخص‌های توسعه‌ خبر داد و گفت: سرانه ورزشی در شهرستان شیراز  ۲۲ صدم مترمربع است درحالی‌که متوسط کشوری ۷۳صدم را نشان می‌دهد که در برنامه پنجم توسعه باید به یک مترمربع برسد.

محمدرضا امیری اضافه کرد: ارتقای شاخص‌های ورزشی برای ایجاد شادی و نشاط دانش‌آموزان الزامی است و در این راستا آماده هرگونه همکاری با آموزش‌وپرورش استان فارس هستیم.

۱۵۵ فضای ورزشی فعال در فارس

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان فارس در این نشست ابراز داشت: بیش از ۱۵۵ فضای ورزشی شامل سالن، چمن طبیعی، مصنوعی و پیست دوومیدانی در استان فارس فعال بوده و نیز ۸ سالن نیمه‌تمام، ۶ استخر، ۱۰ چمن مصنوعی در حال ساخت است.

علی عسکر نجفی اظهار داشت: در دهه گذشته احداث ۵۲ سالن ورزشی با اعتبارات وزارت نفت آغاز شد که ۴ و ۵ پروژه به بهره‌برداری رسید و از فرماندار درخواست همکاری در احداث پروژه‌های نیمه‌تمام هستیم.

وی خاطرنشان کرد: چاقی و  کم‌تحرکی یکی از مهم‌ترین چالش پیش روی جامعه است و برای مقابله با این معضل نیاز به برنامه مدون علمی  و آموزشی داریم.

مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه ۳ شیراز در این نشست گفت: سالن ورزشی دبیرستان علوی با اعتباری افزون‌بر ۶۰میلیون تومان، زمین چمن مصنوعی با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده است.

محمد کماندار تصریح کرد: احداث چهارمین سالن ورزشی با ۴۲ متر طول و ۲۳ متر عرض با اعتبار اولیه ۲۰۰ میلیون تومان و نیز بهره‌برداری از سالن ورزشی شهدای صفرآباد به ارزش ۳ و نیم میلیارد تومان  از دیگر پروژه‌های ورزشی در این ناحیه است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما