کدخبر : 166913
پنج شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
فاقددیدگاه
پرینت

آئین نمادین ورود کاروان امام رضا (ع) به ایران در خرمشهر برگزار شد

خرمشهر- آئین نمادین ورود تاریخی کاروان امام رضا (ع) به ایران در شهرستان خرمشهر برگزار شد.
آئین نمادین ورود کاروان امام رضا (ع) به ایران در خرمشهر برگزار شد

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، شب گذشته مراسم ورود نمادین کاروان امام رضا با چندین رأس اسب و شتر و همراهانی با لباس‌های رنگارنگ بومی و محلی و سردادن شعارهای مذهبی به زبان عربی و فارسی در مسیر حاشیه رودخانه کارون به سمت مسجد جامع خرمشهر برگزار شد.

سرپرست فرمانداری خرمشهر و برخی مدیران شهرستان خرمشهر، مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و اروند در این مراسم حضور داشتند.

کورش مودت سرپرست فرمانداری خرمشهر در حاشیه این آیین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برحسب تاریخ، امام رضا در چنین روزهایی از مرز شلمچه وارد ایران شدند و این حرکت یک حرکت آئینی و یکی از نمادهای میراثی است که به‌عنوان اثر ملی کشور ثبت‌شده است.

وی، این حرکت را تأثیرگذار خواند و افزود: این حرکت به‌عنوان حرکتی نمادین دارای تأثیر فرهنگی بین مردم و جوانان در سطح ملی است.

مسئول کانون مرکزی خادم یاران آستان قدس رضوی خرمشهر نیز در این آئین به برشماری برنامه‌های دهه کرامت در خرمشهر پرداخت و گفت: دهه کرامت روز شنبه هم‌زمان با شهادت امام صادق (ع) با تحویل پرچم بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در مزار شهدای شلمچه به ستاد دهه کرامت خرمشهر آغاز شد تا این پرچم توسط گروه دوومیدانی حمل و در روز ولادت امام رضا (ع) وارد مشهد مقدس شود.

عبدالامیر تابنده، اجرای برنامه دهه کرامت در خرمشهر وی افزود: قرار است ۳۰ نفر از خدام امام رضا (ع) ۱۸ تیرماه با پرچم متبرک امام رضا (ع) وارد خرمشهر شوند که عیادت از بیماران بستری در بیمارستان ولیعصر خرمشهر (ع)، دیدار با سالمندان و عقد زوج‌های جوان زیر پرچم متبرک امام هشتم (ع) از برنامه‌های دهه کرامت در خرمشهر با حضور این خدام است.

وی، برگزاری جشن‌های مردمی همراه با برپایی ایستگاه‌های صلواتی را از دیگر برنامه‌های دهه کرامت برشمرد.

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، دهه کرامت هم‌زمان سالروز میلاد حضرت معصومه (س) آغاز می‌شود و تا سالروز میلاد امام رضا (ع) ادامه دارد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما