کدخبر : 166838
چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

واحد‌های راکد اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد با کمک دانشگاه به چرخه تولید بازمی‌گردد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه استان نیازمند ارتباط میان صنعت و دانشگاه است، گفت: 10 واحد راکد اقتصادی با کمک دانشگاه هدف‌گذاری شدند.

واحد‌های راکد اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد با کمک دانشگاه به چرخه تولید بازمی‌گردد

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، داریوش دیودیده در همایش ملی توانمندسازی و توسعه پایدار(تاپ) با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر همواره به دنبال ارتباط میان صنعت و دانشگاه بودیم، گفت: در دانشگاه تحقیقات، پژوهش و پایان‌نامه‌های متعددی انجام می‌شد اما به بهره‌برداری نمی‌رسید از طرفی دانشگاه نگران بود که در حوزه اشتغال از یافته‌های دانشگاه استفاده نمی‌شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این استان نیازمند ارتباط میان صنعت و دانشگاه بود، افزود: در یکسال اخیر میان دانشگاه و صنعت ارتباط ایجاد شد و دو طرح تحقیقاتی در زمینه توسعه صادرات و ارتقاء بهره‌وری در واحدهای صنعتی به دانشگاه واگذار شد و در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: در حوزه واحدهای راکد، ۱۰ واحد راکد هدف‌گذاری شد و با کمک دانشگاه در این زمینه اقداماتی صورت می‌گیرد، در حوزه معادن ماموریت‌های جدیدی طی هفته گذشته تدوین شد که امیدواریم ظرف ۶ ماه آینده عملیاتی شود.

این مسوول با اشاره به طرح توانمندسازی و توسعه پایدار(تاپ) گفت: این طرح مبتنی بر اشتغال پایدار است، مقدمات این طرح که بنگاه‌های اقتصادی، دانشگاه‌ها و سایر حوزه‌های اقتصادی استان را در برمی‌گیرد فراهم شده است و اگر در سطح وزارت‌خانه به استان توجه شود می‌توانیم در اجرای این طرح موفق باشیم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما