کدخبر : 166815
چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
فاقددیدگاه
پرینت

بسیاری از ظرفیتهای اشتغال دریایی هرمزگان مغفول مانده است

بندرعباس - سرپرست تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به ظرفیتهای استان در بخش های مختلف برای ایجاد اشتغال پایدار گفت: بسیاری از این ظرفیتها بویژه در بخش دریایی مغفول مانده است.
بسیاری از ظرفیتهای اشتغال دریایی هرمزگان مغفول مانده است

به گزارش خبرگزاریبه گزارش جنوب پرس ، ، کیامرث برخورداری بر شناسایی پتانسیل‌های استان در بخش دریا محور تاکید و اضافه کرد: در کنار این امر مهم، تربیت و آموزش نیروی انسانی ماهر نیز ضرورت دارد که با تعامل دستگاه‌های مرتبط می‌توان زمینه ایجاد اشتغال در بسیاری از بخشها را فراهم کرد.

وی بیان داشت: اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی برای بخش مشاغل دریامحور، آمادگی همکاری با مرکز اقیانوس شناسی را در قالب تفاهم نامه دارد.

برخورداری در ادامه به اقدام مهم دولت در ارائه تسهیلات کم بهره جهت اشتغال پایدار در روستاها اشاره نمود.

در این نشست، رئیس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس بندرعباس گفت: با توجه به محدود بودن منابع ماهی ومیگو در استان، باید در حوزه آبزی پروری به صورت اصولی ورود پیدا کرد تا علاوه بر رونق تولید و توسعه اقتصادی، زمینه اشتغال نیز بوجود آید.

صمد حمزه‌ای با اشاره به ظرفیت استان در زمینه مشاغل دریایی افزود: فراهم نمودن بستر مناسب ورود شرکت‌های دانش بنیان با توجه به ظرفیت‌های موجود ضروری به نظر می‌رسد.

در ادامه این نشست، معاون سما دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس گفت: یکی از رسالت‌های مهم این دانشگاه تربیت نیروی متخصص است و این مرکز آمادگی ارائه آموزش‌های لازم و مورد نیاز را در چارچوب استانداردهای آموزشی دارد.

احسان محمدی نژاد افزود: با شناسایی نیاز بازار کار استان، این مرکز، آموزش‌های لازم را ارائه خواهد داد

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما