کدخبر : 166809
چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
فاقددیدگاه
پرینت

۸۵ درصد فرهنگیان فارس عضو صندوق ذخیره هستند

شیراز- مدیرکل آموزش وپرورش فارس گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان امکان وفرصتی است که دولت در اختیار فرهنگیان قرار داده و باید با آگاه سازی همکاران فرهنگی زمینه استفاده همه آنها را فراهم کرد.
۸۵ درصد فرهنگیان فارس عضو صندوق ذخیره هستند

به گزارش خبرگزاریبه گزارش جنوب پرس ، ، علی عسکر نجفی در جلسه کارگروه استانی جذب و نگه داشت اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان با اعلام این مطلب، افزود: هرقدر بنیه مالی صندوق ذخیره فرهنگیان قوی تر باشد طبیعتاً” قدرت فعالیت های اقتصادی این صندوق نیز قوی تر خواهد شد ودرنهایت این همکاران فرهنگی هستند که به عنوان سهامداران این صندوق منتفع خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر ۸۵ درصد فرهنگیان فارس عضو صندوق ذخیره هستند، گفت: ۱۵ درصد باقیمانده درواقع خود را از کمک دولت محروم کرده اند که باید تلاش شود تا این همکاران نیز منتفع گردند.

مدیرکل آموزش وپرورش فارس با اشاره به اینکه درسالهای اخیر براساس اتفاقاتی که در بانک سرمایه افتاد در اعتماد فرهنگیان به صندوق به عنوان سهامدار اصلی این بانک نیز خدشه وارد شد، گفت: براساس گزارش های مکرر مسوولین صندوق وحتی سایر نهادهای نظارتی هیچ مشکلی به صندوق وارد نیست و باید زمینه بازگشت این اعتماد را فراهم کرد.

نجفی گفت: درحال حاضر با توجه به مصوبه ای که وجود دارد اعضا می توانند میزان حق الشرکه یا همان حق السهم خود را تا ۵درصد افزایش دهد که این کار باعث خواهد شد براساس تعهدی که دولت نسبت به صندوق دارد میزان کمک دولت نیز افزیش یابد که درنهایت به سود فرهنگیان است.

مدیرکل آموزش وپرورش فارس گفت: در همین راستا شخصاً حق الشرکه خود رابرای افزایش اعتماد همکاران فرهنگی به صندوق ذخیره افزایش خواهم داد.

نجفی با اشاره به اینکه طبیعی است که مسوولین صندوق براساس رسالتی که دارند باید به دنبال طرح های سودآور اقتصادی برای افزایش سرمایه و سود اعضا باشند، ادامه داد: اما ازمسوولین صندوق ذخیره نیز درخواست می شود تا درقالب طرح های مختلف، مسایل رفاهی ومعیشتی اعضا که همگی از فرهنگیان هستند را نیز در کنار مباحث سرمایه های که صندوق در حال فعالیت برای آنها هست مورد توجه قرار دهد.

نماینده جدید صندوق ذخیره فرهنگیان در فارس نیز دراین جلسه گفت: متاسفانه برخی بدون اطلاع وآگاهی نسبت به تخریب صندوق اقدام می کنند که درنهایت منجر به صدمه به سود وسرمایه فرهنگیان عضو صندوق خواهد شد.

محمد جواد خیرخواهی جذب اعضای جدید ونگهداشت اعضای قدیم وهمچنین استمرار عضویت بازنشستگان را از اهم برنامه های صندوق در استان عنوان کرد و افزود: باید با ایجاد اقدامات انگیزشی وهمچنین معرفی خدمات صندوق وتلاش برای جذب منابع صندوق دراستان برای سرمایه گذاری این امور حاصل می شود.

نماینده جدید صندوق ذخیره فرهنگیان در فارس از اعضا خواست در قالب آگاه سازی وایجاد اعتماد نسبت به رفع شبهاتی که ایجاد می شود اقدام کنند.

بازرس افتخاری صندوق ذخیره فرهنگیان ونماینده منتخب فرهنگیان کشور نیز که دراین جلسه حضور داشت گزارشی از وضعیت فعلی صندوق ذخیره ارائه کرد.

بنا به گفته محسن مسعودی، صندوق ذخیره دارای شرکت و هلندینگ های اقتصادی مختلفی هست که در آینده نزدیک خبرهای خوبی از فعالیت این صندوق به اطلاع اعضا خواهد رسید.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما