کدخبر : 166795
چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
فاقددیدگاه
پرینت

دریافت عوارض امنیت از شناورها و مراکز تجاری در خلیج فارس

بندرعباس - رئیس فراکسیون پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا گفت: ایران تامین کننده حقیقی امنیت منطقه و آب‌های بین‌المللی است و عوارض امنیت باید پرداخت شود.
دریافت عوارض امنیت از شناورها و مراکز تجاری در خلیج فارس

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، سید امیرحسین قاضی زاده سه شنبه شب در نشست خبری پیرامون رونمایی از طرح‌های دهگانهمجلس شورای اسلامی ایران جهت مقابله با تهدیدات آمریکا با بیان اینکه آمریکا درخواست پرداخت هزینه در قبال تأمین امنیت برخی از کشورها را کرده است، عنوان کرد: اگر تأمین کننده حقیقی منطقه و آب‌های بین‌المللی ایران است بر اساس رفتار عرف بین‌الملل و آمریکا، مجلس هم معتقد است که هزینه آن باید توسط مراکز تجاری و تمام شناورهای منطقه در قالب عوارض پرداخت شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان داشت: فراکسیون در یک اقدام پیش دستانه برای اقدامات آمریکا، تصمیم به حاضر شدن در این منطقه و تشریح طرح‌های ده‌گانه جهت مقابله با تهدیدات آمریکا کرد.

وی تشریح کرد: در راستای واقعه انهدام پهباد لازم دانستیم از طرف مجلس شورای اسلامی به صورت نمادین در منطقه حاضر شویم و از عزیزانی که باعث این افتخار آفرینی شدند قدردانی کنیم. این عزیزان محاسبات جهانی را در عرصه امنیت کشور تغییر دادند.

قاضی زاده اظهارداشت: ۱۰ طرح در راستای اقدامات پیش‌دستانه علیه آمریکا در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. دو طرح دیگر نیز در حال وصول شدن است.

وی با بیان اینکه آمریکا دیپلماسی مناسبتی را در پیش گرفته است، افزود: طبق بیانات رهبر انقلاب در خصوص برخورد هم تراز در برابر اقدامات آمریکا، اقدامات ما در برابر آمریکا نیز مناسبتی خواهد بود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دارایی‌های ایران در کشور لوکزامبورگ توسط مجلس نمایندگان آمریکا مصادره شد. این حرکت نشان دهنده این است که هیچ نظام مدونی در جهان حاکم نیست و کشوری مانند آمریکا چنین اقداماتی انجام می‌دهند و کسی جلودار آن نیست.

قاضی زاده تصریح کرد: ۱۲ طرح به مناسبت ۱۲ تیر اعلام وصول خواهد شد و طرح‌های دیگری نیز در حوزه‌های مختلف در حال بررسی است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها درخواست پرداخت هزینه در قبال تأمین امنیت برخی از کشورها را کرده است، عنوان کرد: اگر تأمین کننده حقیقی منطقه و آب‌های بین‌المللی ایران است بر اساس رفتار عرف بین‌الملل و آمریکا، مجلس هم معتقد است که هزینه آن باید توسط مراکز تجاری و تمام شناورهای منطقه در قالب عوارض پرداخت شود.

قاضی زاده بیان داشت: برخی از کشورهای همسایه ما ظرفیت‌های خود را در اختیار دشمن قرار می‌دهند. معنی ندارد که یک کشور همسایه خاک خود را به عنوان ظرفیت دشمن قرار دهند.

وی افزود: چنانچه از خاک دیگری اقدامی توسط آمریکا علیه ایران انجام شود، کشور ایران علاوه بر مقابله مثل علیه آمریکا علیه آن کشور ثالث نیز اقداماتی را انجام خواهد داد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شرکت‌های زیادی از منافع کشور ما برخوردار هستند که با یک اخم و تهدید آمریکا قراردادهای خود را نقض کرده‌اند و در نتیجه آن خساراتی متحمل ایران شده است.

وی ادامه داد: جریمه‌ای برای کسانی که اینگونه رفتارها را در نظر گرفته‌اند پیش‌بینی شده است و علاوه بر آن دعوای حقوقی نیز باید علیه این شرکت‌ها نیز در جریان قرار گیرد. شرکت توتال فرانسه که به راحتی لغو قرار داد کرده است یکی از این شرکت‌ها محسوب می‌شود.

قاضی زاده تشریح کرد: آمریکایی‌ها از زمان حضور مستقیم در کودتای ۲۸ مرداد تا امروز در مقاطع مختلف به مردم ایران خسارت مستقیم وارد کرده‌اند و پرونده‌های قابل گشایش فراوانی علیه آمریکا وجود دارد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از دولت و قوه قضائیه درخواست شده است که در جهت حرکات خصمانه آمریکا و جنایاتی که علیه حقوق بشر انجام شده است طرح دعوا کنند و در محاکم داخلی نیز دادگاه‌هایی برای پرداخت خسارت از اموال آمریکا برگزار شود.

قاضی زاده با بیان اینکه لازم است که اقدامات آمریکا علیه ایران در حافظه تاریخی ملت ایران ثبت شود، بیان داشت: آمریکا تاریخ پر جنایتی علیه ایران دارد. اسناد حجم زیادی از جنایات آمریکا علیه ایران وجود دارد که باید موزه جنایت آمریکا تشکیل شود و تمام اسناد، جلوی چشم جهانیان قرار گیرد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از ایرانیان و افرادی که با ایران مبادله می‌کنند به دلایل مختلف تحت تعقیب و تحریم قرار می‌گیرند وظیفه ما این است که از این افراد حمایت حقوقی و مالی کنیم.

قاضی زاده تصریح کرد: ۴۳ کشور جهان تحت تحریم‌های آمریکا هستند و دولت باید یک باشگاهی از این کشورها در جهت ایجاد جریان مقاومت جمعی تشکیل دهد.

وی تشریح کرد: متأسفانه برخی از کالاهای آمریکایی هنوز در کشور مصرف می‌شود مانند دارو و لوازم آرایش و بهداشتی که باید توسط سایر کشورهای جایگزین شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ۱۰ طرح به همت مجموعه پژوهشگاه امام حسین تدوین شده است و از تمام شخصیت‌ها دعوت می‌شود که در حوزه اقدامات پیش دستانه علیه آمریکا، پیشنهادات خود را ارائه کنند و مجلس شورای اسلامی از این طرح‌های استقبال خواهد کرد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما