کدخبر : 166678
سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
فاقددیدگاه
پرینت

پای توسعه در جنوب شهر بوشهر لنگ می‌زند/ لزوم جبران عقب‌ماندگی‌ها

بوشهر - یکی از مطالبات اصلی شهروندان بوشهری توزیع عادلانه و متناسب امکانات و اعتبارات در مناطق مختلف شهر و جبران کمبودها و کاستی‌های گذشته این مناطق از نظر زیرساخت‌های شهری است.
پای توسعه در جنوب شهر بوشهر لنگ می‌زند/ لزوم جبران عقب‌ماندگی‌ها

خبرگزاریبه گزارش جنوب پرس ، ، گروه استان‌ها: عدالت فراتر از اینکه یک شعار باشد، یک خواسته و مطالبه عمومی است؛ چه برای کسانی که از امکانات مناسبی برخوردار هستند و چه برای کسانی که تاکنون از این امکانات عادلانه برخوردار نبوده‌اند.

وقتی نگاه جامع و کلی به امکانات سطح شهر بوشهر می‌کنیم، متوجه می‌شویم که در گذشته به خوبی به محلات جنوبی این شهر توجه نشده است و علی‌رغم خدماتی که ارائه شده است، ولی هنوز نواقص و کمبودهای زیادی موجود است.

علیرغم اینکه در برخی از محلات جنوبی بوشهر کارهایی به منظور توسعه و عمران و آبادانی آنها صورت گرفته است ولی باز هم رگه‌های متعددی از عقب‌افتادگی قابل مشاهده است که باعث تفاوت‌های زیادی بین محلات مرکزی و شمالی شهر با محلات جنوبی شده است.

از گذشته با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت می‌گرفت، اغلب امکانات رفاهی، تفریحی، گردشگری، ورزشی، فرهنگی، ادارات و حتی سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی در مرکز و شمال شهر متمرکز شده است و مناطق جنوبی کمتر از این امکانات بهره‌مند بوده‌اند.

چند سالی است که شاهد تغییر نگاه‌ها به جنوب شهر و استقرار امکانات هستیم ولی باز هم کمبودهای بسیار زیادی وجود دارد که باید در توزیع اعتبارات برای جبران عقب‌ماندگی‌ها نگاه ویژه‌تری به جنوب شهر بوشهر شود.

از وضعیت معابر و کوچه‌ها گرفته تا فضای سبز و زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی و… همه و همه باید توسعه یابد و باید طرح‌ها و پروژه‌های متعددی برای این مناطق تدوین و اجرا شوند.

نگاه ویژه به محلات جنوبی

کیوان هاشم زاده عضو شورای اسلامی شهر بوشهر به خبرنگار مهر گفت: مردم در مناطق جنوبی شهر بوشهر با مشکلاتی روبرو هستند و همانطور که به مردم قول داده‌ام همه تلاش خود را برای رفع مشکلات این مناطق به کار خواهیم گرفت.

وی بر لزوم نگاه ویژه به محلات جنوبی در تعریف طرح‌های عمران شهری تاکید کرد و ادامه داد: باید در توزیع اعتبارات نگاه خاصی به جنوب شهر بوشهر صورت گیرد و محلات جنوبی ویژه‌تر دیده شوند.

هاشم زاده تصریح کرد: شهرداری بوشهر باید طرح‌هایی را برای جبران عقب‌ماندگی زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی و رفاهی در جنوب شهر بوشهر تدوین و اجرا کند تا بخشی از کمبودها جبران شوند.

توسعه زیرساخت‌ها در جنوب شهر

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر نیز به توسعه زیرساخت‌های محلات جنوبی شهر اشاره کرد و گفت: توسعه متوازن فضاهای فرهنگی و ورزشی و برقراری عدالت اجتماعی در دستور کار است.

ابوذر دهدار اضافه کرد: دسترسی عموم مردم به مراکز فرهنگی برای غنی سازی اوقات فراغت شهروندان و توزیع عادلانه خدمات و اعتبارات از جمله رویکردهای اصلی شورای اسلامی شهر بوشهر و مجموعه مدیریت شهری است.

وی تصریح کرد: در این راستا چهار فرهنگسرا در محلات تنگک دوم، پارک باغ بهزاد، خواجه ها و دواس احداث خواهد شد که دو مورد از طریق سامانه ستاد شهرداری به مناقصه رفته است و دو مورد دیگر در مرحله طراحی است.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر خاطرنشان کرد: احداث پارک محله‌ای تنگک اول و پارک باغ بهزاد و زمین چمن مصنوعی در محله تنگک دوم نیز از دیگر پروژه های در دست اجرا است.

رفع نیازهای محلات جنوبی

شهردار بندر بوشهر نیز بیان کرد: تلاش و برنامه‌ریزی گسترده‌ای را در راستای توسعه فضاهای فرهنگی و اجتماعی و ورزشی در سطح محلات جنوبی شهر بوشهر داریم.

سیدنورالدین امیری اضافه کرد: با توسعه زیرساخت‌ها ضمن ایجاد افزایش حس تعلق محله‌ای، کاهش آسیب‌های اجتماعی، افزایش سطح رضایتمندی اجتماعی، توزیع عادلانه خدمات و سرانه فضاهای فرهنگی، بخش زیادی از نیازهای فرهنگی محلات جنوبی شهر بوشهر مرتفع می شود.

وی به توزیع اعتبارات به صورت ویژه در محلات جنوبی اشاره کرد و یادآور شد: توسعه مناطق کمتر برخوردار محلات جنوبی شهر بوشهر از اولویت‌های اصلی شورای پنجم و شهرداری است.

امیری تاکید کرد: مجموعه مدیریت شهری با هدف توسعه متوازن شهری در صدد افزایش سطح ارائه خدمات شهری به شهروندان محلات جنوبی است و در این خصوص می‌توان از ابلاغ طرح تفصیلی جدید محلات جنوبی و انجام عملیات زیرسازی و آسفالت کوچه ها و معابر محلات جنوبی با اعتباری معادل ۱۰ میلیارد تومان نام برد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما