کدخبر : 166624
دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
فاقددیدگاه
پرینت

برگزاری چهار هزار برنامه در طرح اوقات فراغت هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برگزاری چهار هزار برنامه در طرح اوقات فراغت در استان خبر داد.

برگزاری چهار هزار برنامه در طرح اوقات فراغت هرمزگان

به گزارش خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، رضا کمالی زرکانی پیش از ظهر امروز  در نشست خبری برنامه‌های دهه کرامت اظهار داشت: استان هرمزگان جایگاه ویژه‌ای در تکریم ائمه اطهار(ع) دارند و کشور ایران افتخار این را دارند که تمام بارگاه‌های ائمه در مرزهای گذشته ایران باشد.

وی ادامه داد: استان هرمزگان جایگاه ویژه‌ای در جشن‌های امام رضا(ع) را دارد و باعث افتخار است که هرمزگان یک سال با جشن‌های آسمان هشتم از حرکت ملی جلوتر هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان بیان کرد: ۳ گروه خادمین امام رضا علیه السلام و یک گروه خادمین حضرت معصومه سلام الله علیها در سراسر استان حضور پیدا می‌کنند.

کمالی زرکانی با بیان اینکه شعار امسال طرح اوقات فراغت؛ اخلاق، نشاط و معنویت است، ابراز داشت: در راستای طرح اوقات فراغت نیز یک‌هزار کانون فرهنگی هنری مساجد فعالیت می‌کنند و حداقل چهار هزار کلاس در رده‌های سنی مختلف برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: محورهای طرح، آموزش قرآن، توانمندسازی اقتصادی از راه آموزش، آموزش‌های فضای مجازی، کتاب و کتابخوانی، آموزش‌های هنری و سایر فعالیت‌های اجتماعی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برگزاری چندین اردو ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خبر داد و گفت: ۲ اردو ویژه نوجوانان در آخر تیرماه و مردادماه، اردوی آموزشی سفیران ولایت در قم با حضور ۴۰۰ نفر برگزار می‌شود.

کمالی زرکانی تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود ۵۰ کانون فرهنگی هنری و هر کانون ۴۰ نفر به مشهد مقدس اعزام شوند که تاکنون ۱۰ کانون به این سفر معنوی اعزام شده‌اند.

گفتنی است، در پایان این نشست، به قید قرعه از طرف اداره کل ارشاد اسلامی هرمزگان، ۳ خبرنگار، کمک هزینه سفر به مشهد مقدس دریافت کردند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما