کدخبر : 166622
دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
فاقددیدگاه
پرینت

آغاز ساخت ۵۵ واحد مسکن مددجویان در بستک

مراسم کلنگ‌زنی 55 واحد مسکونی مددجویان و خانوارهای ایتام در روستای بست قلات شهرستان بستک با حضور مدیرکل کمیته امداد هرمزگان، نماینده مردم غرب استان در مجلس شورای اسلامی، مسؤولان و خیران شهرستانی برگزار شد.

آغاز ساخت 55 واحد مسکن مددجویان در بستک

علی الهیاری ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، در بندرعباس از آغاز ساخت مسکن ویژه مددجویان و خانوارهای ایتام روستایی خبر داد و اظهار داشت: مراسم کلنگ زنی ۵۵ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد بستک با مشارکت خیران در مناطق محروم روستاهای شهرستان بستک انجام شد.

وی افزود: برای ساخت این واحدها دو میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان اعتبار و با میانگین متراژ هر واحد حدود ۵۰ مترمربع در نظر گرفته‌شده است.

الهیاری گفت: برای ساخت هر واحد مسکن مددجویان مبلغ ۵۰ میلیون تومان موردنیاز است که سهم کمیته امداد برای هر واحد ۲۰ میلیون تومان، ۱۵ میلیون تومان آن توسط خیران، ۱۰ میلیون تومان سهم آورده مددجو و مابقی از تسهیلات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت تأمین می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان بیانکرد: پیش‌بینی می‌شود این واحدهای مسکونی مددجویان تا پایان آذر به بهره‌برداری برسد.

وی بابیان اینکه ایجاد سرپناهی امن برای مددجویان تحت حمایت یکی از خدمات ارزشمند و ماندگار برای مددجویان است خاطرنشان کرد: مهم‌ترین هدف این نهاد در امر دستگیری و کمک به افراد نیازمند، حفظ کرامت و توانمندی سازی خانوارها است.

گفتنی است، سه هزار و ۴۱۳ خانوار تحت حمایت شهرستان بستک قرار دارند که ۱۸۵ خانوار فاقد مسکن مناسب هستند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما