کدخبر : 166617
دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
فاقددیدگاه
پرینت

آزادی ۳۱۹ زندانی جرائم غیرعمد در کهگیلویه و بویراحمد/ تلاش برای آزادی زندانیان بدهکار و نیازمند

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه 319 زندانی جرائم غیرعمد سال گذشته از زندان آزاد شدند، گفت: برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد خصوصا محکومین مهریه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

آزادی 319 زندانی جرائم غیرعمد در کهگیلویه و بویراحمد/ تلاش برای آزادی زندانیان بدهکار و نیازمند

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، اسماعیل جمیاری در بازدید از زندان مرکزی یاسوج و دیدار و گفت‌وگو با زندانیان و محکومین مالی، زندانیان جرائم غیرعمد را بدهکاران غیر بزهکار دانست و گفت: بالا بودن جمعیت محکومین مالی علاوه بر مختل کردن تفکیک و طبقه بندی و تراکم جمعیت در زندان‌ها افزایش هزینه‌های نگهداری را به همراه دارد که لازم است تا با همکاری و همراهی شکات و طلبکاران و اخذ تخفیف از آنان و نیز همت خود زندانیان و خانواده هایشان در تأمین بخشی‌های از بدهکاری، زمینه آزادی فراهم شود.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد  با ذکر این نکته که در سال ۹۷ تعداد ۳۱۹ نفر از محکومین جرائم غیر عمد زندانهای استان از زندان آزاد شده‌اند، اظهار امیدواری کرد : سال جاری با جلب کمک‌های مردمی و پشتیبانی ستاد دیه کشور شاهد رهاسازی تعدادی دیگر از این زندانیان باشیم.

وی در خصوص تعیین تکلیف زندانیان مهریه گفت: تأکیدات ریاست محترم قوه قضائیه ایجاب می‌کند تا با همراهی مراجع قضایی استان این دسته از زندانیان هر چه سریعتر تعیین تکلیف شوند خوشبختانه اکثر این افراد با اعطای تسهیلات و مهلت‌های قانونی آزاد و تعیین تکلیف شده و پرونده مابقی نیز در دستور کار قرار دارد.

این مسوول ادامه داد: افرادی که توان پرداخت مهریه را ندارند، با اعطای مرخصی‌های بلند مدت و اشتغال بکار و یا با پذیرش اعسار از زندان آزاد می‌شوند لیکن افرادی که توان پرداخت مهریه را داشته اما از پرداخت خودداری می‌کنند، در زندان می مانند و از آزادی آنان خودداری می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما