کدخبر : 166612
دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
فاقددیدگاه
پرینت

جهرم میزبان جشنواره سراسری شعر علوی شد

جنوب پرس: هفتمین جشنواره سراسری شعر علوی مردادماه امسال به میزبانی شهرستان جهرم برگزار می‌شود.

جهرم میزبان جشنواره سراسری شعر علوی شد

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از جهرم،  مردادماه امسال شهرستان جهرم میزبان برگزاری هفتمین جشنواره سراسری شعر علوی است و براساس فراخوان اعلام شده شاعران اهل بیت می‌توانند آثار خود را در قالب‌های کلاسیک، سپید، شعر نو و ترانه ارسال کنند.

موضوع این دوره از کنگره شعر علوی زندگی و ابعاد شخصیت حضرت علی(ع)، مدح فضائل امیرالمومنین(ع) و حماسه تاریخی غدیر خم است البته شاعران می‌توانند برداشت خود از خطبه‌ها، نامه‌ها و حکمت‌های حضرت علی(ع) در نهج‌البلاغه و سیره آن بزرگوار در حوزه فرهنگ را نیز در قالب اشعار بیاورند.

براساس فراخوان جشنواره، آثار ارسالی نباید در هیچ جشنواره‌ای شرکت داده شده باشد و هر شاعر می‌تواند حداکثر ۳ اثر به دبیرخانه ارسال کند. شاعران می‌توانند تا ۲۸ تیرماه آثار خود را ارسال کنند.

همچنین شاعران باید درصورت برداشت از موضوعات نهج‌البلاغه و منابع دینی شماره و عنوان خطبه‌ها، نامه‌ها و حکمت‌ها را بیان کنند. اختتامیه جشنواره ۲۴ و ۲۵ مردادماه در شهرستان جهرم برگزار می‌شود.

شاعران و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به صورت فایل ضمیمه به نشانی پست الکترونیکی alavi.congress۷@gmail.com ارسال کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما