کدخبر : 166612
دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
فاقددیدگاه
پرینت

جهرم میزبان جشنواره سراسری شعر علوی شد

هفتمین جشنواره سراسری شعر علوی مردادماه امسال به میزبانی شهرستان جهرم برگزار می‌شود.

جهرم میزبان جشنواره سراسری شعر علوی شد

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از جهرم،  مردادماه امسال شهرستان جهرم میزبان برگزاری هفتمین جشنواره سراسری شعر علوی است و براساس فراخوان اعلام شده شاعران اهل بیت می‌توانند آثار خود را در قالب‌های کلاسیک، سپید، شعر نو و ترانه ارسال کنند.

موضوع این دوره از کنگره شعر علوی زندگی و ابعاد شخصیت حضرت علی(ع)، مدح فضائل امیرالمومنین(ع) و حماسه تاریخی غدیر خم است البته شاعران می‌توانند برداشت خود از خطبه‌ها، نامه‌ها و حکمت‌های حضرت علی(ع) در نهج‌البلاغه و سیره آن بزرگوار در حوزه فرهنگ را نیز در قالب اشعار بیاورند.

براساس فراخوان جشنواره، آثار ارسالی نباید در هیچ جشنواره‌ای شرکت داده شده باشد و هر شاعر می‌تواند حداکثر ۳ اثر به دبیرخانه ارسال کند. شاعران می‌توانند تا ۲۸ تیرماه آثار خود را ارسال کنند.

همچنین شاعران باید درصورت برداشت از موضوعات نهج‌البلاغه و منابع دینی شماره و عنوان خطبه‌ها، نامه‌ها و حکمت‌ها را بیان کنند. اختتامیه جشنواره ۲۴ و ۲۵ مردادماه در شهرستان جهرم برگزار می‌شود.

شاعران و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به صورت فایل ضمیمه به نشانی پست الکترونیکی alavi.congress۷@gmail.com ارسال کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما