کدخبر : 166600
دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
فاقددیدگاه
پرینت

اصلاح ۱۰ کیلومتر شبکه آب‌رسانی در شهر اقلید/ راه‌اندازی مرکز پایش تأسیسات آب و فاضلاب

مدیر آبفا شهری اقلید با اشاره به اصلاح 10 کیلومتر شبکه آب‌رسانی با اعتباری بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تومان در شهرهای اقلید و سده، از راه‌اندازی مرکز پایش تأسیسات آب و فاضلاب در این شهرستان خبر داد

اصلاح 10 کیلومتر شبکه آب‌رسانی در شهر اقلید/ راه‌اندازی مرکز پایش تأسیسات آب و فاضلاب

محمدرضا مؤمنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، در اقلید، به پیگیری‌های انجام‌شده در راستای جذب اعتبارات مصوب سال پیش اشاره کرد و اظهار داشت: با پیگیری‌های نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل شرکت آب و فاضلاب استان فارس، شهر اقلید جزو ۱۷ شهری قرار گرفت که هرساله اعتباراتی به‌منظور اجرای طرح جمع‌آوری فاضلاب به آن اختصاص می‌یابد.

وی عنوان داشت: سال گذشته باوجود وضعیت اقتصادی حاکم و مشکلات موجود و علیرغم نوسانات و افزایش قیمت‌ها، قدم‌های مؤثر و مثبتی توسط آبفای شهری اقلید برداشته شد به‌طوری‌که در هفته دولت سال ۹۷، چاه شماره ۳ تأسیسات شهید حق‌پرست سده با اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

مؤمنی با بیان اینکه در حال حاضر در تأمین آب شرب شهر سده مشکلی وجود ندارد، به وجود سه مخزن ۵۰۰، ۲۰۰ و ۲۵۰۰ مترمکعبی در این شهر اشاره کرد و عنوان داشت: مخزن ۲۰۰ مترمکعبی شهر سده به دلیل فرسودگی از رده خارج شد و به دنبال دستور کار و ابلاغ آن از طریق شرکت برای تعمیر مجدد و مرمت مخزن ۵۰۰ مترمکعبی بوده و می‌کوشیم تا ۳ ماه آینده انجام شود.

مدیر آبفا شهری اقلید اصلاح شبکه آب شرب شهر سده با اعتباری بالغ‌بر ۳۵۰ میلیون تومان در سال پیش را از دیگر عملکردهای آبفا شهری شهرستان اقلید عنوان کرد و گفت: با جذب پیمانکار که حدوداً در ۸ سال گذشته موفق به انجام آن نشده بودیم، ۲ هزار و ۵۰۰ متر از شبکه شهر سده اصلاح شود.

وی از مردم خواست در مصرف آب مدیریت کرده و با تهیه مخزن آب و قرار دادن در پشت‌بام منازل، مشکلات در هنگام قطع احتمالی آب را به حداقل برسانند.

مؤمنی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در شهر اقلید اشاره و با بیان اینکه در سال گذشته در بخش آب شهر اقلید، دو پیمانکار به مبلغ کلی ۷۰۰ میلیون تومان جذب شد، اظهار کرد: با احتساب خرید لوله و موارد موردنیاز، با هزینه‌ای بالغ‌بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان عملیات اصلاح شبکه آب شهر اقلید آغاز شد که تاکنون حدود ۲ هزار و ۵۰۰ متر از شبکه کار شد.

وی یادآور شد: پرت ۳۵ درصدی آب به دلیل فرسودگی و قدیمی بودن شبکه آب در سطح شهر اقلید و نیز بالا بودن سطح آب زیرزمینی در مناطقی ازجمله بلوار کشاورز، خیابان سعدی، اطراف حسینیه صاحب‌الزمان، تل دودانگه، کوچه حصار، خیابان شهید منتظری، کوچه مسجد جامع و…موجب بروز مشکلاتی در این زمینه در سال‌های پیش شد که به دنبال رفع آن هستیم و تاکنون توانستیم اصلاح شبکه در بلوار کشاورز، تکمیل شد، خیابان سعدی و اطراف حسینیه صاحب‌الزمان، همراه با شبکه فاضلاب را آغاز و اجرا کردیم.

اجرای اصلاح شبکه آب تل دودانگه از دیگر مناطقی بود که مؤمنی به آن اشاره کرد و گفت: از مردم می‌خواهیم هر نقطه‌ای از شهر که دچار افت فشار بوده، لوله‌های فرعی بجای اصلی کارشده، اتفاقات زیادی در سطح کوچه و خیابان وجود دارد یا….، به اداره آبفا اطلاع دهند تا نسبت به اصلاح شبکه اقدام شود چراکه در حال حاضر بستر لازم برای این کار مهیا و پیمانکار آماده هست.

مدیر آبفا شهری اقلید در ادامه سخنان خود به عملکرد این اداره در حوزه فاضلاب کشی، تلاش و پیگیری نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل شرکت آب و فاضلاب فارس برای جذب اعتبار و کد و به مناقصه گذاشتن پیمانی در سال گذشته به مبلغ ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای فاضلاب کشی ۱۰ کیلومتر از خط اصلی خیابان ساحلی اشاره و بیان کرد: این طرح آغاز و تاکنون یک هزار و ۵۰۰ متر این مسیر حفاری اجرا شده است و امیدواریم بودجه موردنظر تزریق و پیش از آغاز فصل بارندگی به اتمام برسد.

ارائه گزارش مختصر از عملکرد آبفا شهری اقلید در حوزه آب‌رسانی و حفر دو حلقه چاه بخش دیگر سخنان مؤمنی بود که در این رابطه اظهار کرد: خط انتقال چاه شماره ۷ فسارود با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومانی انجام‌شده و هم‌اکنون در حال تجهیز است (با اعتبار یک میلیارد تومانی) و بهره‌برداری از آن هفته دولت امسال صورت می‌گیرد و پیگیری می‌کنیم تا چاه شماره ۸ فسارود نیز دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

وی به وجود مرکز پایش تأسیسات آب و فاضلاب در شهرستان اقلید اشاره و بیان کرد: این طرح از سال‌ها پیش با هدف جلوگیری از هدر رفت آب آغاز شد و با اجرای آن در سطح شهرستان، تأسیسات و چاه‌ها به‌صورت آنلاین کنترل و پایش می‌شود.

مؤمنی خاطرنشان کرد: کلیه کارهای ابنیه، کنتورهای هوشمند، سخت‌افزاری و…این طرح با اعتباری بالغ‌بر یک و نیم میلیارد تومان انجام‌شده و تنها مرحله نرم‌افزاری آن باقی مانده است و امیدواریم به‌زودی اتمام یافته و در هفته دولت امسال به بهره‌برداری برسد و افت فشار، پایین آمدن سطح مخزن یا سرریز شدن آن و…به‌صورت آنلاین پایش و کنترل می‌شود.

مدیر آبفا شهری اقلید در پایان سخنان خود بر لزوم مدیریت مصرف تأکید کرد و به خشک‌سالی و فرونشست‌ها و…اشاره و عنوان کرد: هر فرد و ارگان و نهادی باید در جایگاه و به‌اندازه توان خود در این عرصه کمک و همت کند.

وی با اشاره به نقش انجمن‌های مردم‌نهاد در فرهنگ‌سازی و ارتقای آگاهی عمومی و ترویج و نهادینه کردن مدیریت مصرف منابع، از انجمن همیاران آب اقلید در راستای تحقق این امر و همراهی و همکاری با آبفا، قدردانی کرد.

مؤمنی با بیان اینکه مردم ناظر ما هستند و پاسخگویی به آن‌ها را وظیفه خود می‌دانیم، همکاری و همراهی آن‌ها در مدیریت مصرف و پرداخت به‌موقع قبوض را خواستار شد و عنوان داشت: از همشهریان می‌خواهیم در صورت مشاهده هر مسئله و مشکلی با شماره ۱۲۲ اتفاقات و ۴۴۵۵۱۰۹۶ اداره آبفا تماس گرفته و اطلاع‌رسانی کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما