کدخبر : 166594
دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۱۶
فاقددیدگاه
پرینت

۲۹۴طرح مشاغل خانگی به بانک های عامل در میناب معرفی شد

میناب - فرماندار ویژه میناب گفت: ۲۹۴طرح مشاغل خانگی به بانک های عامل شهرستان میناب معرفی شده است.
 ۲۹۴طرح مشاغل خانگی به بانک های عامل در میناب معرفی شد

محمد احمدی در گفتگو با خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، گفت: در ماه های اخیر ۲۹۴ طرح مشاغل خانگی به بانک های عامل شهرستان میناب معرفی شده است که ۲۴۷ طرح با اعتبار ۳ میلیارد و ۶۷۹ میلیون تومان با بهره کم، به متقاضیان پرداخت گردید.

فرماندار ویژه شهرستان میناب با اشاره به اینکه یکی از ابزارهای اساسی توسعه کشور مشارکت زنان روستایی در ایجاد کسب و کار کوچک است افزود :۴۷ صندوق خرد زنان روستایی در شهرستان میناب ثبت شده است که بالغ بر ۱۵۰۰ عضو را شامل می شود.

وی همچنین عنوان کرد: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری ۱۰۰ صندوق خرد زنان با اعتبار ۲میلیارد تومان از محل اعتبارات فنی اعتباری استانداری هرمزگان در میناب راه اندازی و تسهیلات به متقاضیان پرداخت شود.

احمدی با اشاره به طرح کارورزی دولت گفت: شهرستان میناب در تحقق طرح کارورزی رتبه اول استانی را کسب کرد.

احمدی ادامه داد: در طرح کارورزی طبق اعلام کمسیون تلفیق برنامه برای ترغیب کارفرمایان و کار آفرینان بخش خصوصی، آن دسته از کارفرمایانی که نسبت به جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی با مدرک حداقل کارشناسی به صورت کارورزی اقدام کنند از معافیت های ویژه برخوردار خواهند شد.

معاون استاندار هرمزگان اظهار کرد: تا کنون ۴۲۳ نفر کارورز در شهرستان میناب ثبت نام شده است که ۲۳۸ نفر قرارداد آنها انعقاد شده است.

عالی ترین مقام دولت در شهرستان میناب با تاکید بر اینکه اشتغال جوانان از وظایف اصلی دولت است گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پایدار و مولد مبتنی بر اقتصاد بومی ۲هزار و ۱۸۰ هکتار از اراضی مستعد پرورش میگو در منطقه کرگان توسط دستگاه های متولی شناسایی و آماده واگذاری است.

فرماندار ویژه میناب افزود: پیش بینی می شود اشتغال مستقیم از محل این واگذاری ها بالغ بر هزار و ۴۰۰ نفر باشد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما