کدخبر : 166516
شنبه ۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
فاقددیدگاه
پرینت

آماده همکاری برای مبارزه با ملخ‌ها هستیم

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان گفت: در صورت اعلام نیاز از سوی مسؤولان برای کمک جهت مبارزه با آفت ملخ، آماده همکاری هستیم.

آماده همکاری برای مبارزه با ملخ‌ها هستیم

اباذر سالاری صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، در بندرعباس اظهار داشت: نیروهای بسیجی طی این چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی در تمام عرصه ها به صورت جهادی و خود جوش نقش های زیادی را جهت عمران و آبادانی کشور ایفا کرده اند.

وی در ادامه افزود: هر زمان و مکان که نیاز به حضور نقش آفرینی بسیجیان باشد آن ها حضور فعال و پررنگی در عرصه های مختلفی را داشته و دارند.

سالاری در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا این مجموعه انقلابی آمادگی لازم جهت کمک در مبارزه با آفت ملخ در استان را دارد خاطر نشان کرد: در صورت اعلام نیاز از  سوی مسؤولان این آمادگی را جهت کمک در مبارزه با ملخ‌ها را داریم.

وی در همین رابطه بیان کرد: هرچند هم اکنون در برخی از شهرستان‌های استان نیروهای بسیجی در حال کمک هستند.

لازم به ذکر است، استاندار هرمزگان در جلسه ستاد بحران استان گفت: اگر نیاز باشد از حضور نیروهای نظامی جهت کمک به رفع این پدیده شوم استفاده خواهیم کرد.(بیشتر بخوانید)

پیشتر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان عنوان داشته بود که حضور ملخ‌ها را در استان هرمزگان بحرانی نمی‌داند.(بیشتر بخوانید)

گفتنی است، از بهمن سال ۹۷ تا پایان خرداد سال جاری ۱۸ میلیارد قطعه ملخ در مزارع و فضای سبز هرمزگان ریزش نموده است و این ریزش‌ها و پوره‌ریزی پس از ریزش، در تعدادی از شهرستان‌های استان از جمله رودان، بندرعباس، حاجی آباد، بستک، میناب و…  باعث مشکلات عدیده‌ای برای کشاورزان و تهدیدی برای امنیت زنجیره غذایی استان و کشور شده است.(بیشتر بخوانید)

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما