کدخبر : 166504
شنبه ۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت

۲۸۹ پرونده در شهرستان دشتی منجر به سازش شده است

رئیس دادگستری شهرستان دشتی گفت: در حوزه شورای حل اختلاف، بیش از دو هزار و ۷۸۶ پرونده ورودی و بیش از دو هزار و ۵۵۰ پرونده مختومه داشته‌ایم و همچنین در زمینه پرونده‌های شورای حل اختلاف نیز ۲۸۹ پرونده به سازش منجر شده است.

۲۸۹ پرونده در شهرستان دشتی منجر به سازش شده است

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از شهرستان دشتی، محمد بازهوایی در حاشیه برگزاری میز خدمت در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: بیشترین  پرونده‌ها در سطح شهرستان دشتی مربوط به دعوای خانوادگی، طلاق و نفقه بوده و پس از آن، پرونده‌های دعوای ملکی و تصرفات اراضی ملی است.

وی با بیان اینکه یک سوم از دعوای مطرح شده در دادگستری ملکی است، اظهار داشت: پس از این دو مورد، مطالبات مردمی نسبت به همدیگر و بانک‌ها نسبت به مردم مطرح است که  روزی دو پرونده در دادگستری در بحث مطالبات مردم و بانک‌ها تشکیل می‌شود.

رئیس دادگستری شهرستان دشتی افزود: همچنین تصادفات در سطح شهرستان در مرتبه بعدی قرار می‌گیرند که سال گذشته در این مورد افزایش پرونده‌ داشته‌ایم و در کل استان ۸۸ فوتی وجود داشته است و در سطح شهرستان دشتی بیش از ۳۰ پرونده تصادف دیه تشکیل شده است.

بازهوایی گفت: سامانه ثنا در راستای جلوگیری از اطاله دادرسی و حفظ کرامت مردم و جلوگیری  راه‌اندازی شده است.

وی اضافه کرد: تعداد ۱۵ هزار و ۵۷۲ پرونده  ورودی به دادگستری بوده است که از این تعداد ۱۴ هزار ۶۶۷ پرونده مختومه شده است

رئیس دادگستری شهرستان دشتی افزود: برای اولین بار در شورای حل اختلاف سیستم CMS در راستای تسریع در رسیدگی و حرکت به سوی دولت الکترونیک و حفظ حقوق شهروندی و رفع اطاله در دادگستری شهرستان دشتی تشکیل شده است.

بازهوایی به بیان آماری از شورای حل اختلاف پرداخت و گفت: در بحث شورای حل اختلاف آمار بیش از دو هزار و ۷۸۶ پرونده ورودی و بیش از دو هزار و ۵۵۰ پرونده مختومه داشته‌ایم و همچنین در بحث پرونده‌های شورای حل اختلاف ۲۸۹ پرونده به سازش منجر شده است.

وی اظهار داشت: شهرستان دشتی از جمله ایمن‌ترین شهرستانهای استان بوشهر است که از مردم ولایتمدار این شهرستان و فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان دشتی  تقدیر و تشکر می‌شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما