کدخبر : 166447
پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
فاقددیدگاه
پرینت

آنچه از ماجرای اهدای قاب عکس شهید مهدوی به رهبر انقلاب نشنیده‌اید

ناطق بسیج دانشجویی در دیدار رمضانیه با رهبر انقلاب از حواشی جذاب اهدای قاب عکس شهید مهدوی به رهبری گفت.

آنچه از ماجرای اهدای قاب عکس شهید مهدوی به رهبر انقلاب نشنیده‌اید

به گزارش خبرگزاری  جنوب پرس ، از شیراز، باوجود اینکه هفته‌ها از دیدار رمضانیه دانشجویان با مقام معظم رهبری می‌گذرد، اما همچنان این دیدار به‌ویژه اهدای قاب عکس شهید مهدوی به رهبری توسط بسیج دانشجویی نقل برخی محافل دانشجویی و غیره است.

علیرضا شریفی که پیش از این مسؤولیت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز را برعهده داشته است، در دیدار رمضانیه امسال از طرف بسیج دانشجویی به ایراد سخنانی پرداخت که اهدای قاب عکس شهید مهدوی و درخواست خواندن خطبه عقد از مقام معظم رهبری از حواشی جالب دیدار بود که با نام این دانشجو گره خورد.

این دانشجوی بسیجی با حضور در دفتر خبرگزاری فارس در شیراز به تشریح چگونگی تصمیم اهدای قاب عکس شهید مهدوی، فرمانده ناوگروه دریایی ذوالفقار که با رشادت خود نشان داد ناوهای جنگی آمریکا و کشتی‌ها و شناورهای تحت حمایت این کشور در خلیج فارس ایمن نخواهند بود، همچنین روند ورود آن به بیت و دیگر حواشی جلسه پرداخت.

شریفی با اشاره به اینکه حدود پانزدهم، شانزدهم اردیبهشت ماه بود که برای دیدار رمضانیه دانشجویان با رهبری به همه استان‌ها نامه ارسال شد که البته این نامه به استان فارس دیرتر رسید، اظهار داشت: ۱۸ اردیبهشت در ساعت‌های پایانی روز نامه به دست ما رسید. پنج شنبه صبح نامه را دیدیم و ساعت ۱۲ ظهر همان روز یک جلسه‌ای شکل گرفت تا مشخص شود چه کسانی برای نوشتن متن ارائه بسیج دانشجویی حاضر شوند.

شوق دیدار

وی ادامه داد: حدود ۵ نفر از جمله سجاد جباری دبیر شورای تبیین مواضع بسیج، رضا شیرالی از ادوار بسیج دانشجویی، میلاد حاجی‌زاده دبیر مرکز مطالبه‌گریی، وحید خانی مسؤول تحلیل و بررسی همچنین قزل سفلی فرمانده بسیج دانشجویی استان فارس در جلسه حاضر شدند و چون ماه رمضان بود، قرار گذاشتیم به منزل برویم و ساعت ۱۲ شب به ناحیه بسیج دانشجویی برگردیم. رفتیم و برگشتیم و تا ساعت ۷ صبح محورهای متن را چکش‌کاری کردیم، حدود ۸ محور مشخص شد که بر مبنای آن متن دیدار را تنظیم کنیم. شیرالی جمع‌بندی پیش‌نویس متن را انجام داد و شنبه صبح متن برای سازمان بسیج دانشجویی ارسال شد تا در کنار متن دیگر استان‌ها بررسی شود.

ناطق بسیج دانشجویی در دیدار رمضانیه با رهبر انقلاب افزود: برای انتخاب دانشجوی سخنران در محضر رهبری چند اولویت وجود داشت که یکی از آنها میزان پیشرفت و امتیاز دانشجویان حاضر در طرح اعتلای بسیج بود، پس از آن از دانشجویان پیشنهادی مصاحبه تلفنی انجام گرفته می‌شد، بین ۶ دانشجو اسم دو نفر که من و حسین رحیمی مسؤول بسیج دانشجویی علوم پزشکی شیراز بودیم انتخاب شد و اسامی به تهران ارسال و قرار شد اگر متن مورد تایید بود برای مصاحبه به ما دونفر تماس بگیرند.

شریفی گفت: از بین ۳۰ متن، ۱۰ مورد را برای انتخاب نهایی جمع‌بندی کرده بودند که استان فارس یکی از آن ۱۰ اولویت بود. رحیمی در مصاحبه تلفنی نتوانسته بود متن را کاملا توضیح بدهد اما من چون در روند نوشتن متن بودم برای مصاحبه تلفنی پذیرفته شدم.

نماینده دانشجویان

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: صبح روز بعد که من منزل بودم، تلفن همراهم زنگ خورد و دیدم که شماره آقای قزل سفلی است، تا سلام و علیک کردم، گفت چه چیزی نذر کرده بودی؟ گفتم که برای چی حاجی؟ خلاصه من چیزی نگفتم و فرمانده بسیج دانشجویی فارس گفت که اسم شما برای سخنرانی در محضر آقا انتخاب شده است. تا این را گفت من بلند بلند می‌خندیدم، تلفن را که قطع کردم مادرم گفت چطور شده است که می‌خندی و خوشحالی، گفتم چیزی نیست فقط دعا کن، گفت چرا، گفتم در آینده قرار است خبر خوشی بشنوی و اتفاق‌های خوبی بی‌افتد.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز  تصریح کرد: چند روزی گذشت، استعلام من را ارسال کرده بودند و پاسخ از تهران هم مثبت بود و خواسته بودند که متن را جمع و جورتر کنیم که در مدت ۷ دقیقه قابل ارائه باشد؛ این کار را انجام دادیم و ۲۸ اردیبهشت به تهران رفتیم.

وی یادآور شد: در همان جلسه شبانه که راجع به متن صحبت می‌کردیم، همه در فکر این بودیم که چه کاری انجام دهیم تا دیدار جذاب‌تر بشود، همیشه در دیدارها از آقا هدیه می‌گیرند اما ما می‌خواستیم یک هدیه به ایشان بدهیم.

شریفی ادامه داد: آن زمان یک ایده خام داشتیم و فکر نمی‌کردیم که عملی بشود، با خودمان گفتیم توکل بر خدا ما انجام می‌دهیم، برای هدیه دو پیشنهاد مطرح شد، یکی از آنها لباس مدافع حرم دانشجوی استان بود و دومی عکس شهید مهدوی بود، چون مصادف با ورود ناو آمریکایی به خلیج فارس بود، پیشنهاد دوم مورد قبول واقع شد.

هدیه‌ای برای رهبر

ناطق بسیج دانشجویی در دیدار رمضانیه با رهبر انقلاب افزود: قرار شد که تصویر شهید مهدوی را استاد گودرزی نقاشی کند بعد از چاپ با سبک‌ترین حالت قاب کنیم و به بیت ببریم؛ با سازمان که مطرح کردیم، مورد استقبال قرار گرفت اما گفتند محال است بتوانید قاب عکس را به داخل بیت ببرید اما شاید یک درصد هم بشود.

وی گفت: دو تا ۳ روز قبل از دیدار که در شهر تهران بودیم مجدد روی متن دیدار همفکری کردیم. قرار بود هر انتقادی که می‌کنیم حتما پیشنهاد هم بدهیم، چون نظر آقا هم همین است که انتقاد با ارائه راهکار باشد و انتقادات اغراق شده نباشد؛ در متن دیدار هم ما این موارد را رعایت کردیم.

شریفی بیان کرد: می‌خواستیم که بند آخر متن با رویکرد حماسی و شور دانشجویی به پایان برسد، به میلاد عرفان پور تماس گرفتم و راجع به دیدار و متن نامه گفتم، باوجود مشغله‌هایی که داشت، گفت چون برای دیدار با رهبری است قبول می‌کنم، ۵ صبح روز دیدار شعر پر محتوا و زیبایی را برای ما فرستاد اما شور دانشجویی نداشت.

این دانشجوی بسیجی خاطرنشان کرد: بند آخر را به شدت حماسی در فضای جنگ و مذاکره و شهید مهدوی و… می‌خواستیم به همین دلیل ساعت ۷ و نیم صبح به هادی فردوسی تماس گرفتم که ساعت ۱۰ شعر را فرستاد، موقعی که شعر را دیدم حدود ۱۰ بار از روی آن خواندم، در فرصت کوتاهی یک شعر خوب برای ما فرستاد و دقیقاً به جان متن نشسته بود.

ناطق بسیج دانشجویی در دیدار رمضانیه با رهبر انقلاب ابراز داشت: طبق روال سال قبل یک روز قبل از دیدار به بیت رفتیم تا تذکرات لازم را بشنویم، همه دغدغه این را داشتند که متن را می‌خوانند و احتمالاً چیزی را کم و زیاد می‌کنند اما مسؤولان نهاد گفتند که متن را تغییری نمی‌دهیم و فقط از شما می‌خواهیم که طبق زمان مشخص شده صحبت‌ها را ارائه کنید و اگر آقا اجازه دادند بعد به پیش ایشان بروید و زمان را رعایت کنید.

شریفی یادآور شد: در جلسه موضوع اهدای قاب عکس را به مسؤولان نهاد رهبری نگفتم و بعد از جلسه به قزل سفلی گفتم که تذکراتی داده شد و خیلی سخت می‌گیرند برای بردن قاب به داخل بیت چه کار باید بکنیم؟ در پاسخ من به سردار غیب‌پرور و دکتر نیک‌روش مسؤول سازمان بسیج دانشجویی تماس گرفت و صحبت کرد و قرار شد که نامه‌ای را برای سردار وحید حقانیان مسؤول امور ویژه بیت رهبری ارسال کنیم.

وی ادامه داد: تا روز دیدار پاسخی به ما ندادند اما همان روز یکی از دوستان فایل عکس شهید مهدوی را چاپ کرد، لای روزنامه پیچیدیم و در محل اسکان قرار دادیم. ساعت ۲ برای دیدار راهی شدیم و قاب عکس را هم به داخل ماشین گذاشتم. علاوه بر قاب، عکس را روی کاغذ کوچک برای داخل جیبم و یک کاغذ بزرگتر لای برگه متن چاپ کرده بودیم که اگر قاب را اجازه ندادند حداقل عکس شهید را داشته باشم.

این دانشجوی بسیجی افزود: به نهاد که رسیدم آقای رستمی گفت می‌بینم که وسایل اضافه همراهت است، گفتم حاج آقا غصه‌اش را نخورید که هماهنگ شده است. گفت به من که چیزی نگفتند، گفتم از بس که محرمانه است به کسی چیزی نگفتند؛ خندید و گفت ان‌شاءالله که بشود، حالا چی است، گفتم یک قاب ولی نمی‌گویم عکس چه کسی تا غافل‌گیر شوید.

شریفی گفت: ساعت ۴ و نیم به بیت رسیدیم و از به اصطلاح در شیشه‌ای که فقط وزار و دانشجویان سخنران می‌توانستند استفاده کنند، داخل شدیم. دم در کسی چیزی نگفت اما به گیت بازرسی اول که رسیدیم خواستند قاب را باز کنند که گفتم لطفا باز نکنید، گفتم یک هدیه است، گفتند ما این چیزها را تا حالا نداشتیم، گفتم حالا ما آوردیم ببینیم می‌شود یا نه؛ قاب را به گوشه‌ای از گیت گذاشتند، به گیت دوم که رسیدیم متن‌ها را برای آزمایش بردند و ربع ساعت قبل از دیدار به ما تحویل دادند.

ناطق بسیج دانشجویی در دیدار رمضانیه با رهبر انقلاب یادآور شد: به گیت آخر که رسیدیم، چفیه و عکس چاپ شده شهید مهدوی لای متن را از من گرفتند، پرسیدم چرا چفیه را نمی‌توانم همراه داشته باشم. گفتند نمی‌شود. چفیه را گذاشتند توی کمد و کلید را به من دادند، چند قدمی که رفتم برگشتم و گفتم این چفیه صلاح جنگی ما است و خود آقا هم روی دوش می‌اندازند، خوب نیست من در دیدار با آقا چفیه نداشته باشم. موقعی که این حرف را زدم یکی از محافظ‌ها لبخندی زد و گفت حالا تو برو یک کاریش می‌کنم.

این دانشجوی شیرازی ادامه داد: قبل از ورود به حسینیه، محافظ من را صدا زد و یک چفیه متبرک آقا را به من داد، تشکر کردم و در حال رفتن به داخل حسینیه بودم که وحید حقانی را دیدم، با ۱۸۰، ۹۰ سانتی‌متر قد و با هیبت و جذبه اما به شدت گرم و صمیمی من را بغل کرد، روبوسی کردیم می‌خواستیم صحبت کنیم که یک نفر آمد و آقای حقانی رفت.

شریفی افزود: به داخل حسینیه که وارد شدیم، کل فضای حسینیه پر از جمعیت بود، صف اول دقیقا روبه‌روی آقا جای من برای نشستن بود، از همان جا به آقا سید که مسؤول هماهنگی دانشجویان سخنران بود، گفتم که عکس در گیت مانده و تو را به خدا به حسینیه بیاورید، خلاصه چندباری به ایشان گفتم و بعد من را صدا زدند و پیش آقای حقانی رفتم، گفتم ما می‌خواهیم کاری بکنیم که در فضای امروز ماندگار شود، گفت حالا هدیه‌تان چی است؟ برای ایشان توضیح دادم، چند ثانیه سکوت کرد و بعد روی شانه‌ام زد و گفت برو قاب را به داخل بیاور. خواستم بروم که گفت نه تو بشین و من هماهنگ می‌کنم که به داخل حسینیه بیاورند.

وی یادآور شد: ساعت ۵ و نیم آقا تشریف فرما شدند، وقتی داخل حسینیه شدند شور و هیجان و نشاط جمعیت قابل مشاهد بود، برای اولین بار بود که در دیدار با رهبری بین جمعیت له نمی‌شدم و بر خلاف دو دیدار قبلی صف جلو بودم.

این دانشجوی بسیجی گفت: مجری با شعر جلسه را آغاز کرد و دانشجویان به ترتیب شروع به ارائه متن سخنرانی‌شان کردند. موقعی که مجری اسم من را خواند، به پیش آقا سید رفتم و گفتم چرا قاب را به من نمی‌دهید، گفت الان نه بعد که خواستی پیش آقا بروی قاب را تحویلت می‌دهم.

شریفی افزود: به پشت میکروفن رفتم، نفرات قبل تُن صدایشان پایین بود و موقع صحبت کردن هم از میکروفن فاصله داشتند، برای همین در سالن همهمه پیش می‌آمد و مجری جمعیت را به سکوت و گوش دادن سخنرانی دعوت می‌کرد.

وی بیان کرد: می‌خواستم میکروفن را خودم تنظیم کنم که صدا مشکلی نداشته باشد، یکی از محافظین دست مرا کشید و گفت این کار زشت است و آقا در حال نگاه کردن به تو است، گفت تو حواست به آقا باشد خودم میکروفن را  تنظیم می‌کنم.

نیابت از شهید زارع

ناطق بسیج دانشجویی در دیدار رمضانیه با رهبر انقلاب با بیان اینکه به نیابت از شهید مهدی زارع سخنان خود را شروع کردم، وقتی نیابت شهید را گفتم کل جمعیت در سالن ساکت شده بودند، ابراز داشت: یکی از محافظین پایین تریبون نشسته بود و از بند ۶ متن مدام پاچه شلوار من را تکان می‌داد، من اولش متوجه نمی‌شدم به خط ۹ یا ۱۰ بود که توانستم از جمعیت یک تکبیر بگیرم، سرم را پایین به سمت محافظ آوردم و گفتم چرا این کار را می‌کنید؟ گفت خیلی بلند صحبت می‌کنی گوش آقا درد گرفت، گفتم باشه ببخشید.

وی یادآور شد: در متن گوشه نوازشی به مجلس کردم که آقا هم خندیدند، البته من خودم ندیدم و دوستان بعد به من گفتند.

مسؤول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز بیان کرد: آقا بین دانشجویان حاضر به ۲ یا ۳ نفر احسنت گفتند که یکی از آنها من بودم. شعر را که خواندم، ناخود آگاه همه حاضران شعار دادند «نه سازش نه تسلیم، نبرد با آمریکا»و بعد «حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ما است» فضای حماسی آخر سخنان من اوج شور سالن بود، دو نفر محافظ‌ها هم گفتند که دستت درد نکند.

شریفی ادامه داد: من عذرخواهی مختصری از مجری کردم و گفتم که آقا این‌بار ما آمدیم و بدعت‌شکنی کردیم، آقا گفتند چه کار کردید؟  گفتم که همه از شما هدیه می‌گیرند اما ما برای شما هدیه آوردیم. من از شیراز و به نمایندگی تمام دانشجویان کشور هدیه‌ای را اگر اجازه بدهید تقدیم می‌کنم. گفتند بله، بله بفرمایید. رفتم بالا و پایین‌تر از آقا روی زمین نشستم و دستشان را بوسیدم، برخی‌ها می‌گویند دست آقا نرم و لطیف است  در حالی که یک دست آقا محکم و کاری است. آقا اول ماجرا شهید مهدوی را نمی‌شناختند اما با ارائه توضیحاتی شهید مهدوی را به خاطر آوردند و گفتند کار به جایی بود. گفتم آقا اجازه است این قاب عکس کنار شما و روی میز باشد.

 

خطبه عقد غیابی

وی افزود: موضوعی که حاشیه دیدار شد، جمله من خطاب به رهبری بود که گفتم آقا من ۲۳ ساله هستم و شما گفتید که جوانان زود ازدواج کنند، چشم ولی یک زحمت برای شما دارد، آقا گفتند چی؟ گفتم زحمت خطبه عقد را شما بکشید، آقا خندیدند و گفتند که غیاباً می‌خوانم. گفتم آقا هدیه انگشتر هم است، گفتند این را هم انجام می‌دهم. من تشکر کردم و به پایین آمدم و نفرات بعد آمدند و صحبت کردند.

جایی کنار آقا

ناطق بسیج دانشجویی در دیدار رمضانیه با رهبر انقلاب خاطر نشان کرد: بعد از نماز سفره افطار را پهن کردند، مطرح شده بود که دانشجویان سخنران می‌توانند با رهبری افطار کنند؛  ۴ تا ۵ سفره پهن شده بود، از پشت پرده محافظی که کنار آقا ایستاده بود آمد بیرون و نگاهی به اطراف انداخت و چشمش خورد به من و گفت بلند شو، رفتم پیش محافظ و یک جا برای نشستن را به من گفت. رفتم و در آن محل نشستم و صندلی آقا را هم آوردند جایی که من نشسته بودم.هیچ کدام از بچه‌های سخنران محضر رهبری نبودند و این توفیق تنها نصیب من شد، افطار زرشک پلو بود که آقا هم تا آخر میل کردند.

شریفی تصریح کرد: چون از آقا خواسته بودم عقد من را بخواند، تا رسیدم شیراز و گوشی را روشن کردم اولین تماس این بود که جاده شمالی؟ گفتم جاده شمال چرا؟ گفت مگر برای ماه عسل نرفتی؟خندیدم و گفتم نه هنوز هیچ خبری نیست.

این دانشجوی بسیجی با بیان اینکه آقا تنها کسی را که ناطق محترم و عزیز خطاب کردند برای جواب دادن من بودم و بقیه را دوست عزیز خطاب می‌کردند، ابراز داشت: رهبری در پاسخ به ۱۱ دانشجوی سخنران به ۴ مورد پرداختند؛ اولین پاسخ رهبری به موارد مطرح شده از سوی تشکل‌های دانشجویی مربوط به سخنان من و در واقع بسیج دانشجویی بود. موارد بعدی مربوط به خصوصی‌سازی، برجام و حمایت از جوان انقلابی که رهبری در پاسخ توضیجاتی را بیان کردند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما