کدخبر : 166430
پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
فاقددیدگاه
پرینت

مبارزه با ملخ صحرایی در ۷۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور

سیریک - وزیر جهادکشاورزی گفت: در ۷۰۰ هزار هکتار از اراضی ۹ استان کشور با ملخ های صحرایی مبارزه کرده ایم.
مبارزه با ملخ صحرایی در ۷۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور

به گزارش خبرنگار  جنوب پرس ،  محمود حجتی صبح پنجشنبه پس از بازدید از اراضی کشاورزی در شهرستان سیریک با بیان اینکه هجوم ملخ‌های صحرایی از بهمن ماه سال گذشته به مناطق جنوبی کشورمان آغاز شد، عنوان کرد: تاکنون ۹ استان کشورمان درگیر این امر شده‌اند و در سطح ۷۰۰ هزار هکتار از اراضی با ملخ‌های صحرایی مبارزه شده است.

وی ادامه داد: بیش از دو هزار نفر در این استان‌ها به صورت شبانه روزی در حال مراقبت از باغات و اراضی کشاورزی و انجام امر مبارزه هستند.

حجتی تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که در سطح یک میلیون هکتار از اراضی کشاورزی و باغات، مبارزه با ملخ‌های صحرایی صورت گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی از مشارکت و همراهی تمامی دست اندرکاران، گروه‌های مردمی، جهادی، بسیجی، مسئولان استان و شهرستان‌ها برای مبارزه با هجوم ملخ‌های صحرایی تشکر و قدردانی نمود.

وی گفت: در استان هرمزگان با مدیریت خوب و اتخاذ تدابیر مناسب توسط دکتر همتی استاندار هرمزگان که منجر به پشتیبانی از مبارزه با ملخ‌های صحرایی با اختصاص تجهیزات و امکانات مورد نیاز شد و همچنین با مشارکت گسترده مردم، مبارزه مناسبی صورت گرفته و با وجود حجم گسترده هجوم ملخ‌ها، شاهد خسارت‌های کمی بودیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما