کدخبر : 166414
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۴
فاقددیدگاه
پرینت

راه‌اندازی بزرگترین مرکز اورتز و پروتز جنوب کشور در شیراز

بزرگترین مرکز اورتز و پروتز جنوب کشور در موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار فارس افتتاح و به طور رسمی آغاز به کار کرد. 

راه‌اندازی بزرگترین مرکز اورتز و پروتز جنوب کشور در شیراز

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، مدیر مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار فارس در حاشیه افتتاح بزرگترین مرکز اورتز و پروتز جنوب کشور در جمع خبرنگاران، گفت: این مرکز فنی ارتوپدی در مساحت دو هزار و ۸۰۰ مترمربعی از امروز پذیرای ایثارگران استان و دیگر بیماران استان‌های کشور است.

عباس نعمت‌اللهی با بیان اینکه این مرکز متشکل از بخش‌های مختلفی است، افزود: بخش عمده خدمات این مرکز مربوط به ساخت پروتز‌های مصنوعی مانند دست، پا، کفش و پروتز‌های وابسته و همچنین اورتز‌های متعلق به معلولان است.

وی با تاکید بر اینکه اولویت خدمات رسانی در این مرکز ابتدا با جامعه ایثارگری است، گفت: البته به دلیل وسعت بالا و مجهز بودن این مرکز و همچنین تعامل با دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به دیگر معلولان جنوب کشور هم خدمات ارائه خواهد شد.

مدیر مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار فارس ادامه داد: این مرکز با پیشرفته‌ترین دستگاه‌های پروتز اورتز آماده ارائه خدمات به استان‌های همجوار است.

نعمت اللهی با اشاره به اینکه استفاده از خدمات این مرکز برای ایثارگران رایگان است، ابراز امیدواری کرد که این مرکز پایگاهی برای خدمات دهی عموم مردم باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به گستردگی دستگاهها، فضا، نیرو‌های فنی و پزشکان متخصص این مرکز امکان ارائه همزمان خدمات به ۲۰ نفر و در طول سال هفت هزار نفر را دارد.

مدیر مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار فارس تصریح کرد: راه‌اندازی این مرکز موجب بی نیازی به حضور و مراجعه جانبازان و خانواده شهدای استان به مراکز پروتزی استان تهران خواهد شد.

نعمت اللهی ادامه داد: با توجه به اینکه در مجاورت این مرکز، یک مرکز اقامتی ویژه برای ایثارگران استان‌های دیگر مستقر شده، لذا در صورت نیاز اسکان موقت فراهم است.

وی یادآور شد: این مرکز به لحاظ وسعت، تعدد دستگاهها، نوع ارائه خدمات و وجود پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها در کشور بینظیر است.

پورحاج رضایی مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار کشور هم در حاشیه این افتتاح، گفت: مراکز توانبخشی متعددی در کشور راه‌اندازی شده که کامل‌ترین و پیشرفته‌ترین آن در استان فارس مستقر شده است.

وی با بیان اینکه انتظاراست که همه ایثارگرانی که نیازمند خدمات اورتز و اروتز در جنوب کشور هستند به این مرکز مراجعه کنند، گفت: این مرکز با مشارکت دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه‌اندازی شده است.

پورحاج رضایی یادآور شد: مرکز اوتز و پروتز، تامین وسایلی مانند دست و پا و چشم مصنوعی را بر عهده دارد و این مرکز جامع در فارس وجود نداشت و ایثارگران باید به استان تهران و اصفهان مراجعه می‌کردند.

وی ادامه داد: مقرر شده بود که در استان‌های جنوبی مرکز اورتز و پروتز ویژه ایثارگران راه‌اندازی شود، اما با احداث این مرکز جامع در فارس، موضوع راه‌اندازی در دیگر استان‌های جنوبی از دستور کار خارج شده است.

پورحاج رضایی با بیان اینکه بخشی از حوزه توانبخشی مراکز ایثار به اماکن ورزشی اختصاص دارد و به همین دلیل مرکز فارس منحصر به فرد شده است، این مهم را نشان دهنده تیم تخصصی و توانمند فارس در امور توانبخشی و تیم اجرایی این استان برشمرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما