کدخبر : 166412
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
فاقددیدگاه
پرینت

ارتقا سلامت اداری با حمایت از افشا‌کنندگان فساد

نایب رئیس شورای شهر شیراز گفت: لایحه حمایت از گزارشگران تخلفات مالی و اداری در شهرداری شیراز گامی دیگر در جهت مبارزه با فساد اداری و ارتقا سلامت اداری است.

ارتقا سلامت اداری با حمایت از افشا‌کنندگان فساد

به گزارش خبرگزار جنوب پرس ، از شیراز به نقل از روابط عمومی شورای شهر شیراز، نایب رئیس شورای شهر شیراز ابراز داشت: در راستای مبارزه با فساد اداری و ارتقا سلامت اداری، تاکنون ۲ طرح ایجاد سامانه شفافیت شهرداری و طرح عدم تعارض منافع در شورا به تصویب رسیده است.

ابراهیم صبوری ادامه داد: اکنون در ادامه تصویب این دو طرح افتخار آمیز، طرح حمایت از افشاکنندگان فساد اداری به صحن شورا ارائه شده است.

وی افزود: این طرح در کشورهای توسعه یافته به قانون سوت پلیس معروف است و براساس این قانون در این کشورها برای ارتقا سلامت اداری و مبارزه با فساد، هر فرد فسادی را افشا کند و مستندات این فسادها را به اطلاع دستگاه‌های نظارتی برساند، از فرد افشاکننده فساد در برابر صاحبان قدرت حمایت می‌شود و پاداش‌هایی نیز به فرد افشاکننده متناسب با فساد افشا شده پرداخت می‌شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، اجرای این قانون را برای شفافیت عملکرد و سلامت اداری موثر برشمرد.

صبوری با بیان اینکه تصویب دو طرح ایجاد سامانه شفافیت و طرح عدم تعارض منافع از افتخارات شورای پنجم است، تاکید کرد: عدالت‌خواهی و سلامت اداری دو محوری است که به صورت روز‌افزون مورد درخواست مردم قرار گرفته است بنابراین تصویب و اجرای طرح حمایت از افشاکنندگان فساد اداری که کمک شایانی به مبارزه با فساد اداری و ارتقا سلامت اداری می‌کند، می‌تواند این درخواست شهروندان را با پاسخی مناسب و درخور روبرو کند و تاکیدی بر عزم جدی شورای پنجم در مبارزه با فساد باشد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما