کدخبر : 166395
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰
فاقددیدگاه
پرینت

طرح جامع حواله الکترونیک برای اولین بار در استان اجرایی می شود

یاسوج- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح جامع حواله الکترونیک برای اولین بار در دستگاههای اجرایی استان اجرا می شود.
طرح جامع حواله الکترونیک برای اولین بار در استان اجرایی می شود

به گزارش خبرنگار  جنوب پرس ،  غضنفر آرام بعدازظهرچهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این طرح به استناد مواد ۳۹ و ۷۶ قانون محاسبات عمومی و همچنین بند “ب” ماده ۱۷ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، اجرایی و عملیاتی شده است.

وی بیان داشت: کاهش استرداد حسابهای بانکی، حذف چک و دسته چک و حذف زمان انتقال وجوه بین حسابها از مزایای این طرح است.

آرام، اعلام تائیدیه تراکنش به دستگاههای اجرایی از طریق وب سرویس، مشاهده لحظه ای مانده حسابها، حذف رسوب وجوه دولتی نزد بانکها، حذف رابط بانکی، صرفه جویی در زمان و سرعت عملیات انتقال اعتبارات را از دیگر مزایای این طرح دانست.

وی افزود: این طرح در راستای ساماندهی حسابهای دولتی و اجرای طرح حساب واحد خزانه (TSA)، اجرای پروژه شفاف سازی و هوشمند سازی عملیات مالی دولت و استقرار خزانه داری الکترونیک اجرایی می شود.

آرام تصریح کرد: انجام عملیات انتقال اعتبارات جاری و تملک داراییهای سرمایه ای از خزانه معین استان به حساب دستگاههای اجرایی استان در کمترین زمان ممکن از دیگر مزایای طرح است.

وی افزود: به استناد قانون، همه دستگاههای اجرایی و موسسات و شرکتهای دولتی استان مکلف هستند هرچه سریعتر نسبت به اخذ توکن از شرکت تحت نظارت بانک مرکزی و استقرار و پیاده سازی این طرح اقدام کنند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما