کدخبر : 166320
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
فاقددیدگاه
پرینت

صدور اخطاریه نصب کنتور به ۲۸۰ حلقه چاه غیر مجاز در پارسیان

فرماندار پارسیان از صدور اخطاریه نصب کنتور به ۲۸۰ حلقه چاه غیر مجاز خبر داد و گفت: در صورت عدم انجام تعهدات، چاه به صورت موقت تا زمان نصب کنتور و منصوبات مجاز و تشکیل پرونده جهت صدور پروانه بهره‌برداری پلمپ خواهد شد.

صدور اخطاریه نصب کنتور به ۲۸۰ حلقه چاه غیر مجاز در پارسیان

به گزارش خبرگزاری  جنوب پرس ، از پارسیان، مجتبی رضاپور پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس اداره حفاظت منابع آب پارسیان اظهار داشت: درست مصرف کردن از الزامات حوزه آب است و فرهنگ مدیریت مصرف آب باید در جامعه نهادینه شود.

وی افزود: ایجاد فرهنگ صحیح مصرف، نیازمند آموزش مستمر است چراکه آب یکی از زیر ساخت‌های مهم در توسعه اقتصادی و کشاورزی، گردشگری است و مدیریت صحیح آن برای همه بسیار ضروری است.

فرماندار پارسیان بیان داشت: یکی از راه‌های مهم جهت مدیریت مصرف آبهای زیرزمینی نصب کنتورهای حجمی و هوشمند است که با توجه به برنامه‌ریزی صورت‌‌گرفته توسط اداره منابع آب پارسیان و همکاری صاحبان چاه‌ها تاکنون قریب به ۸۰۰ حلقه چاه مجاز در شهرستان اقدام به نصب کنتور کرده‌اند.

رضاپور ادامه داد: در راستای اجرای قانون تعیین تکلیف و طرح احیاء و تعادل‌بخشی بیش از ۴۰۰ حلقه چاه فاقد پروانه تعیین تکلیف خواهند شد و پس از نصب کنتور و نصب منصوبات مجاز و اجرای آبیاری قطره ای پروانه بهره‌برداری آنها نیز صادر می‌شود.

وی بیان داشت : تاکنون ۱۲۰ حلقه چاه غیر مجاز تعیین تکلیف، و فرم اعلام وضعیت آنها نیز صادر شده که بیش از نیمی از این کشاورزان اقدام به نصب کنتور و تشکیل پرونده کرده‌اند و صدور پروانه بهره‌برداری آنها در دست اقدام است.

 رئیس شورای حفاظت منابع آب شهرستان پارسیان با تاکید بر همکاری و تعامل کشاورزان با اداره منابع آب این شهرستان افزود: تعداد ۲۸۰ حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان فرم اعلام وضعیت صادر و اخطاریه نصب کنتور و منصوبات مجاز به مالکین ارسال شده و در صورت عدم انجام تعهدات خود چاه به صورت موقت تا زمان نصب کنتور و منصوبات مجاز و تشکیل پرونده جهت صدور پروانه بهره‌برداری پلمپ خواهد شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما