کدخبر : 166298
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
فاقددیدگاه
پرینت

نظارت و کنترل بازار با ورود دستگاه قضایی تشدید می شود

بندرعباس - رئیس کل دادگستری هرمزگان تاکید کرد: نظارت و کنترل بازار با ورود دستگاه قضایی تشدید می شود.
نظارت و کنترل بازار با ورود دستگاه قضایی تشدید می شود

به گزارش خبرگزاری  جنوب پرس ، ، علی صالحی در دیدار قضات و معاونان دادگستری هرمزگان با آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان این مطلب که از مدیران و مسئولین دستگاه های اجرایی و نظارتی استان خواسته ایم که مراقب تخلفات در دستگاه های تحت مسئولیت خود باشند خاطرنشان کرد: در صورتی که قصوری در گزارش تخلفات صورت گیرد؛ دستگاه قضایی با مدیران دستگاه مربوطه برخورد خواهد کرد.

وی با بیان این مطلب که ارتقای امنیت عمومی یکی از مهمترین اولویت های دستگاه قضایی استان است از نظارت ویژه رئیس کل دادگستری استان بر جرائم حوزه امنیت از طریق تشکیل دبیرخانه پرونده های مهم استان هرمزگان خبر داد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان با تأکید بر اینکه خصوصی سازی ها نباید به صورتی انجام شود که حقوق و منافع عمومی و کارگران را تضییع و موجبات سوداگری و ویژه خواری را فراهم سازد تأکید کرد: دستگاه قضایی در صورت مشاهده هر نوع تخلف در حوزه واگذاری ها به موضوع ورود و با جرائم این حوزه به شدت برخورد خواهد کرد.

صالحی در بخش دیگر ی از سخنان خود با قدردانی از از مشاوره هایی که از سوی حوزه علمیه صورت می گیرد، اظهار داشت: تلاش می کنیم با ارتقای سطح همکاری ها با حوزه های علمیه و مراکز دانشگاهی ارتباط خوبی داشته باشیم و از نقطه نظرات ارزنده آنها استفاده کنیم.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان این مطلب که متأسفانه حجم ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی بالا است، خواستار استفاده از ظرفیت های متنفذین و ریش سفیدان به منظور کنترل حجم ورودی پرونده ها به محاکم قضایی شد.

صالحی با اشاره به برخی سوءاستفاده ها از بستر فضای مجازی از سوی هنجارشکنان اظهارداشت: فضای مجازی نیازمند پالایش، نظارت و رصد بیشتری است تا از جرایم و آسیب های اجتماعی ناشی از آن پیشگیری شود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان پرداختن به موضوع حقوق عامه را از وظایف مهم دستگاه قضایی برشمرد و یادآور شد: با توجه به دستورالعمل ابلاغی از سوی قوه قضائیه در جهت حمایت از حقوق مردم به تشدید نظارت بر بازار و نحوه توزیع ارزاق عمومی ادامه خواهیم داد.

در ادامه آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نیز ضمن تبریک و تهنیت مناسبت هفته قوه قضائیه؛ یاد و خاطره شهدای هفتم تیر به ویژه سید شهدای انقلاب اسلامی شهید دکتر بهشتی را گرامی داشت.

وی خاطرنشان کرد: منزلت دستگاه قضایی، جایگاهی والا و ارزشمند است که حفظ اقتدار و توانمندسازی این مجموعه ضامن حفظ امنیت، نظارت بر بازار و رونق اقتصادی است.

امام جمعه بندرعباس با اعلام این مطلب که دستگاه قضایی با موانع رشد و کمال جامعه مبارزه می نماید، یادآور شد: منصب قضاوت از مناصب جلیله‌ای است که از طرف خدای متعال، برای پیغمبر (ص) و از طرف او برای ائمه معصومین (ع) و از طرف آنان برای فقیه جامع الشرایط ثابت است و قاضی در جایگاه والایی قرار دارد.

آیت الله نعیم آبادی با اعلام این مطلب که دستگاه قضایی باید شاخ هنجارشکنان را بشکند اظهار داشت: شیاطین مختلف از جمله رسانه های معاند با سلاح تشویش اذهان عمومی و تحریک مغرضانه عواطف به نفع مجرمین و هنجارشکنان درصدد مقابله با مبانی اسلام بر آمده اند که این موضوع توجه ویژه قضات متدین و مجرب به اجتناب از تأثیرپذیری از اینگونه تبلیغات نخ نما و عمل به وظیفه شرعی و قانونی در مقابله با اعمال و رفتارهای ساختارشکنانه را ضروری می سازد.

وی با بیان اینکه آمار بالای رسیدگی به پرونده ها نشان از تلاش بی وقفه قضات دارد، خاطرنشان کرد: توجه به افزایش شعب شورای حل اختلاف و معطوف شدن کارکنان به صلح و سازش نکته‌ای مهم و قابل تأمل می‌باشد که ضروریست از سوی مسئولین امر مورد توجه ویژه قرار گیرد.

نماینده، ولی فقیه در استان هرمزگان همچنین تآکید کرد: لازم است با توجه به شرایط ویژه استان هرمزگان در حوزه مقابله با تصرفات به ویژه دست اندازی به حریم و بستر دریا مراقبت جدی انجام شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما