کدخبر : 165876
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳
فاقددیدگاه
پرینت

جهش ۱۶۵ درصدی سفرهای بین‌المللی با ترابری ۱۲۰۰۰ نفر

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در استان هرمزگان از ترابری دریایی بیش از۱۲هزار نفر مسافر در مسیر بین المللی بندرعباس- شارجه امارات با ثبت رشد ۱۶۵ درصدی طی دوماه نخست سال‌جاری خبر داد.

جهش ۱۶۵ درصدی سفرهای بین‌المللی با ترابری ۱۲۰۰۰ نفر

به گزارش خبرگزاری جنوب پرس ، از بندرعباس و به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حمیدرضا محمدحسینی اظهار داشت: بیشترین تمرکز سفرهای دریایی در آب‌های جنوبی ایران و به ویژه در مسیرهای دریایی هرمزگان قرار دارد.

وی افزود: بندر شهید باهنر در مرکز استان هرمزگان با بهره‌مندی از پایانه فعال دریایی خلیج فارس یکی از اصلی‌ترین بنادر ایران در انجام سفرهای بین‌المللی است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به اینکه طی دو ماه نخست سال جاری ۱۲هزار و ۴۴۸ نفر مسافر بندر شهید باهنر را برای انجام سفرهای دریایی بین‌المللی خود انتخاب کردند، خاطرنشان کرد: حجم این سفرها در هم‌سنجی با مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۶۵ درصدی را نشان می‌دهد.

محمدحسینی با اشاره به اینکه این تردد دریایی در طول هفته و در چند نوبت بین بندر شهید باهنر و بندر شارجه امارات برقرار است، افزود: در این مسیر دریایی دو خط کشتیرانی کرانه لاین و هوپاد دریا، سفرهای دریایی بین‌المللی را انجام می‌دهند که در مجموع قابلیت حمل ۸۳۰ نفر مسافر و ۱۰۰دستگاه خودرو سواری را دارند.

وی، معافیت حمل بار همراه مسافر در این سفرهای دریایی با توجه به هر بلیت از ۸۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم به عنوان مزیت مهم نسبت به سفرهای هوایی دانست و گفت: مسافت این سفرهای دریایی در مسیر بندرعباس-شارجه ۱۳۰ مایل دریایی (۲۴۰ کیلومتر) است که امکان تجربه کردن ۱۱ ساعت دریانوردی در پهنه آب های فیروزه ای رنگ خلیج فارس را برای مسافران فراهم می کند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در پایان گفت: در حال حاضر دو خط کشتیرانی کرانه لاین با کشتی اقیانوس‌پیمای سانی و خط کشتیرانی هوپاد دریا با کشتی هرمز ۱۴ در این مسیر دریایی تردد کرده و ۱۰ سفر دریایی را در طول هفته انجام می دهند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما