کدخبر : 165767
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷
فاقددیدگاه
پرینت

استاندار فارس: مجوزهای بی نام سرمایه گذاری در صنایع معدنی صادر شود

جنوب پرس: استاندار فارس گفت: با توجه به اینکه صدور مجوزهای بی نام سرمایه گذاری در حوزه صنایع معدنی نیز همانند حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی می تواند راهگشا باشد و حضور سرمایه گذار را تسهیل کند، از این رو سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باید به این مهم اهتمام ویژه داشته باشد.
156378023

به گزارش جنوب پرس ، عنایت الله رحیمی، شنبه در نشست شورای معادن استان فارس در شیراز، ضمن تاکید بر لزوم علمی شدن بهره برداری از معادن افزود: بی تردید ایجاد ارزش افزوده، ایجاد زمینه‌های اشتغال و تنوع شغلی با بهره گیری از ظرفیت معادن استان امکان پذیر خواهد بود.

وی ادامه داد: تاکنون آنگونه که باید از ظرفیت عظیم معادن استان فارس بهره کافی گرفته نشده و اقدامات انجام شده هم به شکل سنتی بوده است.

او اظهار داشت: بنابراین به جز موارد معدودی در صنایع کاشی سازی، تولید پودر و شمش پرومیت ضرورت دارد که در سایر معادن غیر فلزی، فعالیت‌های ثانویه و صنایع تبدیلی توسعه و پیشرفت شکل گیرد.

استاندار فارس، با اشاره به تفاهم نامه استان فارس با سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمدیرو) در حوزه اکتشافات معدنی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان نیز استفاده از این ظرفیت ای جاده شده را در دستور کار خود قرار دهد.

رحیمی، همچنین خواستار تدوین نقشه راه معادن استان فارس و پیگیری برای تأمین اعتبار این موضوع شد.

براساس گزارش ایرناوی ادامه داد: از آنجا که تقویت ارتباط دانشگاه و معادن زمینه ساز تحول در این بخش خواهد بود به همین سبب ضرورت دارد که پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری با همکاری معادن و انجمن‌های معدنی به این سمت سوق داده شود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما