کدخبر : 165755
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۱
فاقددیدگاه
پرینت

ناهماهنگی در معاونت اقتصادی استانداری

وزارت کشور به استانداران کشور 15 روز فرصت داد تا نیازهای واحدهای تولیدی بررسی و شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها و کارخانه‌های برتر شناسایی شوند این در حالی است که معاونت اقتصادی استانداری از این نامه اظهار بی‌اطلاعی کرد.

ناهماهنگی در معاونت اقتصادی استانداری

به گزارش خبرگزاری جنوب پرس ، از اهواز، معاون اقتصادی وزیر کشور ۸ خردادماه امسال از ارائه فرصت ۱۵ روزه به استانداران برای بررسی نیاز واحدهای تولیدی و شناسایی شرکت‌های دانش‌بنیان برتر خبر داد.

وی هدف از اجرای این طرح توسط وزارت کشور را کاهش وابستگی به کالاهای راهبردی وارداتی عنوان کرد.

امیر حسین نظری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان می‌گوید: طی نامه ای در تاریخ ۲۱ خرداد ۹۸ به درخواست معاونت اقتصادی استانداری مقرر شد نیازهای واحدهای تولیدی در سطح استان در زمینه تجهیزات، مواد اولیه مورد نیاز و… شناسایی، در قالب برنامه اکسل وارد و به استانداری اعلام شود.

وی با بیان اینکه این نامه از مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان و نه وزارت کشور به دست ما رسیده است، افزود:  نامه استانداری را برای واحدهای صنعتی بزرگ استان ارسال کردیم تا پس از جمع‌بندی نیازهای آن‌ها به استانداری ابلاغ شود.

این در حالی است که سیدنورالله حسن زاده معاون اقتصادی استاندار خوزستان در این رابطه گفت: تا کنون هیچ گونه ابلاغ یا دستور العملی در خصوص این طرح به معاونت اقتصادی استانداری ارسال نشده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان عنوان کرد: تمام واحدهای تولیدی، صنعتگران، شرکت‌های دانش‌بنیان و کارخانه‌های برتر را از یک ماه قبل برای معرفی در روز ملی صنعت که در ۱۰ تیرماه امسال برگزار می‌شود را مشخص کردیم، طبق برنامه زمان‌بندی شده  هر ساله مراسم روز ملی صنعت ابتدا در تهران و به تبع آن در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، چند روز گذشته به استانداران کشور ۱۵ روز فرصت داده شد تا از یک طرف نیازهای واحدهای تولیدی به قطعات و مواد اولیه وارداتی و از طرف دیگر شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها و کارخانه‌های برتر هر استان را شناسایی و به وزارت کشور اعلام کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما