کدخبر : 165477
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۱
فاقددیدگاه
پرینت

دستگاه‌های مقصر در عدم حفظ حریم رودخانه‌ها معرفی شوند

جنوب پرس: رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با بیان اینکه حریم رودخانه‌ها همیشه باید حفظ شود، گفت: اگر بی‌تدبیری‌ در این زمینه صورت گرفته باید مقصرهای آن و سهم هر دستگاه در این کوتاهی مشخص شود.
13980321000799_Test_PhotoJ

به گزارش جنوب پرس ، قاسم ساعدی، رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس ظهر امروز در نشست تخصصی واکاوی سیلاب که در مرکز همایش‌های بین‌المللی بوستان برگزار شد، با اعلام اینکه ما دنبال مچ‌گیری نیستیم، اظهار کرد: شما همیشه یادآور این هستید که آب یک نعمت الهی است و در عوض اینکه تهدید باشد می‌تواند به یک فرصت تبدیل شود و یقینا متخصصان آب برای سدسازی یک رویکرد علمی دارند.

وی افزود: ما دنبال مچ‌گیری نیستیم، آنچه که شد شد اما نباید بی‌تفاوت از کنار این اتفاقات بگذریم و تلاش ما باید در راستای کاهش میزان آسیب‌ها در آینده باشد.

وی عنوان کرد: یقینا همزمان با تکمیل پروژه سد، توجه و مطالعه مناطق پایین‌دست نیز یکی از اولویت‌ها است؛ اینکه ما سدی را بسازیم و مناطق پایین‌دستش را رها کنیم قطعا آسیب‌های جدی‌ای دربر خواهد داشت چرا که همراه با تکمیل سازه‌ها باید مناطق پایین‌دست نیز مورد توجه قرار گرفته و لحاظ میشد.

وی افزود: اکنون باید به مناطق پایین‌دست توجه شود و باید از پرسید که در مواقع اضطراری چه باید کرد؟ و آیا بسترهای رهاسازی را در مواقع اضطراری فراهم کرده‌ایم؟ ، گویا مناطق پایین‌دست خوزستان به دست فراموشی سپرده شده است.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان ضمن اشاره به حریم رودخانه‌ها، بیان کرد: حریم رودخانه‌ها همیشه باید حفظ شود اما آیا این حفاظت انجام گرفته است؟ آیا واقعا این کفایت می‌کند که هر وقت حادثه‌ای پیش آمد اظهار پشیمانی کنیم؟، اگر بی‌تدبیری‌ای صورت گرفته مقصرهای آن و سهم هر دستگاه در این کوتاهی باید مشخص شود.

به گزارش فارس وی افزود: انتظار ما این است که جدا از نگاه‌ها و جریان‌های سیاسی، تاثیر عوامل انسانی(مدیریت‌هاو…) و غیرانسانی(سازه‌ها در بالادست و پایین‌دست) بر حوادث سیل اخیر مشخص شود چرا که باید جلوی ضرر و زیان‌های انسانی گرفته و اقدامات پیشگیرانه در کاهش و مواجه با بلایای طبیعی مشخص شود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما