کدخبر : 165430
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸
فاقددیدگاه
پرینت

سلایق شخصی در صلاحیت نامزدهای انتخابات کنار گذاشته شود

جنوب پرس: عضو شورای نگهبان با اشاره به اینکه در تایید یا رد صلاحیت‌ها باید سلایق شخصی کنار گذاشته شود، گفت: آنچه در این زمینه اهمیت دارد عمل به قانون و شرع مقدس است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

سلایق شخصی در صلاحیت نامزدهای انتخابات کنار گذاشته شود

به گزارش خبرگزاری جنوب پرس ، از جهرم، آیت‌الله مهدی شب‌زنده‌دار جهرمی عصر امروز در همایش بصیرتی ناظرین شورای نگهبان شهرستان جهرم با اشاره به اینکه انتخابات در نظام اسلامی رکن رکین نظام الهی و اسلامی است، اظهار داشت: برای شورای نگهبان در نظام ما یک جایگاه بلند و رفیع دیده شده که شعار و اعتبار نیست.

وی با اشاره به اینکه این مسئله براساس دلیل و منطق در قانون اساسی گنجانده شده است، افزود: در وظایف مسوولان شورای نگهبان شاخصه‌هایی وجود دارد که مهمترین آن مبنا قرار دادن امور براساس رضایت خداوند، قانون و انقلابی بودن است.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اینکه هرکاری که بر اساس رضایت خداوند انجام شود علاوه بر اینکه عمل را نورانی کرده موثر واقع می‌شود، گفت: این مهم نه تنها ناروایی‌ها و نادرستی‌ها را پیرایش کرده بلکه در موفقیت انسان نقش والایی دارد.

وی مبنای پیروزی انقلاب اسلامی را رضایت خداوند متعال برشمرد و تصریح کرد: امام خمینی(ره) همواره نظری جز رضای خداوند نداشتند و مردم نیز لبیک گویان به میدان آمده و از سرمایه‌های خود در این راه دریغ نورزیدند.

شب‌زنده‌دار جهرمی با اشاره به اینکه امروز نیز در چهره رهبری انقلاب نور خدا و نیت خالص تجلی دارد، عنوان کرد: بالاترین افتخار برای انسان‌ها آن است که جان خود را در راه خدا هزینه کند.

وی با اشاره به اینکه در تایید یا رد صلاحیت‌ها باید سلایق شخصی کنار گذاشته شود، تاکید کرد: آنچه در این زمینه اهمیت دارد عمل به قانون و شرع مقدس است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

عضو شورای نگهبان با اشاره به اینکه نباید در تایید صلاحیت افراد تسامح و خلاف قانون عمل شود، گفت: هدف شورای نگهبان عمل به قانون و رعایت شرع مقدس است.

وی باندبازی، حزب‌گرایی، قوم و خویش‌بازی را خلاف قانون دانست و گفت: یک ناظر شورای نگهبان باید درمقام نظارت هیچ فرقی میان برادرش و سایرافراد قائل نباشد.

شب‌زنده‌دار جهرمی همچنین وسواسی بودن و نامتعادل عمل کردن را نیز امری غلط دانست و گفت: مفهوم انقلابی بودن بی‌ضابطه عمل کردن نیست و معیارها باید قانون اساسی باشد.

وی با اشاره به اینکه مردم مبانی و ارزش‌های انقلاب را توجه دارند، گفت: درست است که مشکلات داخلی وخارجی سبب شده تا گلایه‌هایی در جامعه وجود داشته باشد اما مردم تمام مسائل را به یکدیگر پیوند نزده و با بصیرت، صبر و انقلابی بودن خود در مناسبت‌های مختلف این وفاداری به نظام و انقلاب را به اثبات می‌رسانند.

عضو فقهای شورای نگهبان حضور درخشان مردم در تشییع طلبه همدانی و امام جمعه کازرون را مورد تحسین قرار داد و گفت: نظام ما بر اساس دین و مذهب پایه‌گذاری شده و دشمنان نیز براین باورند که برای تسلط به ملت راهی جز دوری آن‌ها از دین و ارزش‌های نیست.

وی هدف‌گیری آرمان انقلاب و رسیدن به آن، پایبندی به استقلال همه جانبه، حساسیت در کار دشمن، تقوای دینی و سیاسی و غیره را از دیگر شاخصه‌ها و معیارهای مورد تاکید دین و انقلاب عنوان کرد که در شورای نگهبان نیز به آن تاکید می‌شود.

شب‌زنده‌دار جهرمی نقش بازرسان شورای نگهبان را پراهمیت دانست و گفت: تحقیقات محلی به عنوان بازوان شورای نگهبان بسیار مهم بوده و می‌تواند به صورت چشمگیر خطاها و اشتباه‌ها را کاهش دهد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما