کدخبر : 165417
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
فاقددیدگاه
پرینت

سفری با خانواده به خنکای رودخانه دائمی در فارس

مردم فارس با یک هزینه مناسب به جای طی مسافت دور برای رفتن به یک جای خوش آب و هوا می‌توانند به تنگه‌ای خوش آب و هوا در نزدیکی سپیدان سفر کنند.

سفری با خانواده به خنکای رودخانه دائمی در فارس

به گزارش خبرگزاری جنوب پرس ، از شیراز، تنگه تیزاب در ۲۹ کیلومتری سپیدان قرار دارد و از آنجا تا آبشار یاسوج نیز تنها یک ساعت راه است. در تنگ تیزاب رودخانه‌‌ای دائمی و دارای آب شیرین در جریان است که برای این فصل سال مقصد سفر مطلوبی به شمار می‌رود.

تور خانوادگی

 در مسیر جاده سپیدان در توقف‌گاهی ایستاده بودیم که با «آقا ولی» مردی حدودا ۵۵ ساله آشنا شدیم که ۶ خودروی دیگر نیز با او همسفر بودند. مرد خوش زبانی است و وقتی از او پرسیدیم که مقصد سفرشان کجاست متوجه شدیم که با بررسی مقاصد سفر مناسب فصل با جمعی از اقوام و دوستان برنامه تور خانوادگی می‌ریزد و جمعه هر هفته به طبیعت‌گردی در استان فارس می‌پردازند. این بار مقصد سفرشان «تنگه تیزاب» است.

پیش به سوی تنگه

از ما هم می‌خواهد که اگر برنامه خاصی نداریم با او و گروهش همراه شویم و در حالیکه که دنبال خودروی آقا ولی می‌رویم وارد جاده سپیدان- یاسوج می‌شویم. پیش از این آقا ولی گفته بود که اگر مسافران تمایل داشته باشند، می‌توانند از شهرستان سپیدان، مسیر روستای برشنه را طی کنند و با گذر از برم شش پیر و روستای کهکران و گذر از میان باغ‌های سیب از تنگ گمبیل نیز دیدن کنند. اما ما که با گروه آقا ولی در حرکت هستیم به ورودی تنگ تیزآب که در مجاورت جاده سپیدان- یاسوج قرار دارد، می‌رسیم و با خودرو در رودخانه که با سکوهایی زیبا مکانی برای نشستن مسافران فراهم کرده است،توقف می‌کنیم. خوشبختانه در استراحتگاه خوبی که در اینجاست دسترسی به امکانات بهداشتی و حتی امکان اقامت شبانه نیز وجود دارد که فرصت خوبی برای سفر بیش از یک روز در این طبیعت زیبا را فراهم می‌کند.

بهار تا تابستان

آقا ولی با توضیحاتی که درباره این تنگه بی‌نظیر می‌دهد، می‌گوید: از آغاز اردیبهشت تا شروع پاییز بهترین زمان برای سفر به تنگه تیزاب است و امکان آب تنی نیز در آب رودخانه وجود دارد.

وی ادامه می‌دهد: افرادی که به ماهی‌گیری نیز علاقمند هستند، می‌توانند در آب شیرین این رودخانه ماهی بگیرند و اوقات بهتری در سفر در کنار خانواده و دوستان خود سپری کنند.

این مرد پرانرژی در توضیح برگزاری تور خانوادگی که ۳ سال است در نظر گرفته است، عنوان می‌کند: از زمانی که برنامه سفر درون استانی برای خود و اقوام در نظر گرفتم با مطالعه درباره مقاصد سفر مناسب در ایام مختلف سال، تمام امکانات را بررسی و سپس برنامه سفر را با خویشاوندان خود تنظیم می‌کنم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما