کدخبر : 165347
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

از آمارهای ضد و نقیض در نشست ایمنی راه‌ها تا کشته شدن ۳۳ نفر در حوادث رانندگی امسال

جنوب پرس: نشست کمیسیون ایمنی و راه‌ها امروز برگزار شد که آمار مصدومین حوادث رانندگی در سال گذشته ضد و نقیض بود.
13980319001134_Test_PhotoN

به گزارش جنوب پرس ، عزیز فیلی در نشست ظهر امروز کمیسیون ایمنی راه‌ها و حمل و نقل با اشاره به اینکه در این ایام شاهد حوادث تلخ رانندگی در استان کهگیلویه و بویراحمد هستیم، گفت: کمربندی یاسوج- اصفهان یکی از نقاط حادثه‌خیز استان است و راهداری باید همه تلاش خود را انجام دهد تا این محور چهار خطه شود.

معاون امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه جاده‌هایی که چهار خطه شدند ۹۰ درصد کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای را داشتیم، گفت: ۵۲ درصد فوتی‌های حوادث رانندگی از محل حادثه تا بیمارستان اتفاق می‌افتد آماری که پوران‌فر رئیس فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد چندان آن را قبول نداشت.

وی در این خصوص گفت: در سال ۹۷، از ۶۵ مورد احیایی که توسط فوریت‌های پزشکی تا بیمارستان انجام شد ۵۲ درصد موفق بودند و ما یک مورد فوتی را نداشتیم و مرگ در مرحله پیش بیمارستانی صفر بود.

وی عنوان کرد: در بیمارستان‌های استان به لحاظ پزشک و امکانات پزشکی کم و کسری و مشکلی وجود ندارد

در ادامه این نشست آمار مصدومین حوادث رانندگی در سال ۹۶ و ۹۷مورد مقایسه قرار گرفت که راهداری طبق آماری که از پزشکی قانونی داشت تعداد مصدومان سال ۹۶ را ۵ هزار و ۳۲ نفر عنوان کرد و اینکه سال گذشته هم ۴ هزار و ۹۶۹ نفر در حوادث رانندگی مصدوم شدند.

البته نصیری‌راد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این موضوع را مطرح کرد که مصدومان حوادث رانندگی سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۱٫۳ درصد کاهش داشته است.

پوران‌فر در ادامه این مبحث هم به آمار مصدومان حوادث رانندگی واکنش نشان داد و با بیان اینکه مرجع رسمی برای مصدومیت‌های حوادث رانندگی فوریت‌های پزشکی است، گفت: آمار مصدومان حوادث رانندگی استان در سال گذشته کاهشی که نداشته هیچ ! ۱۳ درصد افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: گویا مسوولان این جلسه را تشکیل دادند که نشان دهند در حوادث و تلفات کاهش داشتیم.

دربخش پایانی این نشست هم آمار فوت شدگان حوادث رانندگی در دو ماه اخیر مطرح شد که در سال جاری ۳۳ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند در حالی که در مدت مشابه سال قبل ۳۴ نفر در دو ماه ابتدای سال جاری در حوادث رانندگی کشته شدند.

به گززارش فارس سرهنگ ویسی‌پور هم در پایان این نشست با اشاره به حادثه‌خیز بودن محور یاسوج-چرام گفت: ۲۳ درصد تلفات و حوادث رانندگی در محور یاسوج- چرام رخ داده است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما