کدخبر : 165337
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
فاقددیدگاه
پرینت

لزوم استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در اشاعه صلح و سازش

جنوب پرس: رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بر لزوم استفاده از تمامی ظرفیت‌ها اعم از روحانیت، ائمه جمعه و جماعات و معتمدان محلی در اشاعه صلح و سازش تاکید کرد.

لزوم استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در اشاعه صلح و سازش

به گزارش خبرگزاری جنوب پرس ، از بندرعباس، علی صالحی پیش از ظهر امروز در نشست صمیمی با مسرولین و کارکنان اداره کل شورا‌های حل اختلاف استان هرمزگان بر لزوم استفاده از ظرفیت ارزشمند روحانیت، علما، ائمه جمعه و جماعات و معتمدین محلی در جهت فسخ خصومات و اشاعه فرهنگ صلح و سازش تأکید کرد.

وی افزود: همانطور که فلسفه تشکیل شورا‌های حل اختلاف بر اساس ایجاد صلح و سازش استوار است، ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌های قانونی به منظور دستیابی به این مهم امری اجتناب‌ناپذیر است.

وی افزود: در جهت فسخ خصومات و به صلح و سازش رساندن برخی موارد اختلافی باید از ظرفیت ارزشمند روحانیت، علما، ائمه جمعه، جماعت و معتمدین محلی استفاده کرد و لازم است رؤسای دادگستری‌های شهرستان‌ها و حوزه‌های مختلف قضایی این مسئله مهم را مدنظر داشته باشند و همکاری و نظارت کنند تا بتوانیم در اشاعه فرهنگ صلح و سازش نقش مؤثری ایفا کنیم.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با تأکید بر اینکه شورا‌های حل اختلاف بخشی از خانواده دادگستری است، یادآور شد: رؤسای دادگستری حوزه‌های قضایی باید به صورت مستمر از شعبات شورا‌های حل اختلاف بازدید و به مشکلات این مجموعه رسیدگی کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما