کدخبر : 165300
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
فاقددیدگاه
پرینت

استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و معتمدان محلی در اشاعه صلح و سازش

بندرعباس - رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بر استفاده از ظرفیت روحانیت، ائمه جمعه و جماعات و معتمدان محلی در اشاعه صلح و سازش تاکید کرد.
استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و معتمدان محلی در اشاعه صلح و سازش

به گزارش خبرنگار جنوب پرس ،  علی صالحی صبح یکشنبه در دیدار با مسئولان و کارکنان شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان، بر لزوم استفاده از ظرفیت ارزشمند روحانیت، علما، ائمه جمعه و جماعات و معتمدین محلی در جهت فسخ خصومات و اشاعه فرهنگ صلح و سازش تأکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: همانطور که فلسفه تشکیل شوراهای حل اختلاف بر اساس ایجاد صلح و سازش استوار است، ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت‌های قانونی به منظور دستیابی به این مهم امری اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: در جهت فسخ خصومات و به صلح و سازش رساندن برخی موارد اختلافی باید از ظرفیت ارزشمند روحانیت، علما، ائمه جمعه وجماعت و معتمدین محلی استفاده کرد و لازم است رؤسای دادگستری‌های شهرستان‌ها و حوزه‌های مختلف قضائی این مسئله مهم را مدنظر داشته باشند و همکاری و نظارت نمایند تا بتوانیم در اشاعه فرهنگ صلح و سازش نقش مؤثری ایفا نمائیم.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با تأکید بر اینکه شوراهای حل اختلاف بخشی از خانواده دادگستری است، یادآور شد: رؤسای دادگستری حوزه‌های قضائی باید به صورت مستمر از شعبات شوراهای حل اختلاف بازدید و به مشکلات این مجموعه رسیدگی کنند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما