کدخبر : 165273
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
فاقددیدگاه
پرینت

لزوم افزایش نظارت بر فعالیت بنادر در هرمزگان

جنوب پرس: بندرعباس - استاندار هرمزگان بر لزوم افزایش نظارت سازمان بنادر و دریانوردی بر فعالیت‌های این حوزه در استان هرمزگان تاکید کرد.
لزوم افزایش نظارت بر فعالیت بنادر در هرمزگان

به گزارش خبرگزاری  جنوب پرس ، ، فریدون همتی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان با اشاره به عملکرد سال گذشته این کارگروه، عنوان کرد: سال گذشته از مجموع ۱۴۶۱ مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هرمزگان، ۹۲ درصد مصوبات اجرایی شد و این استان توانست از حیث تحقق مصوبات، رتبه سوم کشور را به دست آورد و رضایتمندی خوبی را در حوزه رفع موانع تولید با قرار گرفتن در میان استان های برتر کشور ایجاد کند.

۸۰ درصد نیروهای واحد گندله سازی مادکوش باید بومی هرمزگان باشند

وی با اشاره به بررسی مسائل واحد گندله سازی مادکوش در این نشست، افزود: فاز نخست این واحد تولیدی که در حال حاضر ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، به زودی با ظرفیت تولید دو و نیم میلیون تن گندله افتتاح خواهد شد.

استاندار هرمزگان ادامه داد: افق در نظر گرفته شده برای این واحد، تولید ۱۰ میلیون تن گندله است که در راستای رسیدن به این هدف، تامین سرمایه در گردش و کمک به آن در اولویت قرار دارد.

همتی تصریح کرد: در تامین نیروی انسانی واحد گندله سازی مادکوش نیروهای بومی هرمزگان باید در اولویت باشند و ۸۰ درصد نیروهای این واحد از میان متقاضیان و نیروهای بومی تامین شود.

بنگاه های اقتصادی با استفاده از ظرفیت هتل ها به تقویت صنعت هتلداری در هرمزگان کمک کنند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت صنعت هتلداری، خاطرنشان کرد: بنگاه های اقتصادی فعال در استان و همچنین دستگاه‌های اجرایی هرمزگان باید در راستای حفظ و تقویت اشتغال استان از صنعت هتلداری حمایت ویژه‌ای کنند.

وی گفت: برای کمک به رونق فعالیت هتل ها در هرمزگان، دستگاه‌های اجرایی باید به طور جدی از ایجاد مهمانسراهای دولتی پرهیز نموده و به جای استفاده از آن، از ظرفیت هتل ها برای اسکان مهمانان خود استفاده کنند که این کار علاوه بر حفظ اشتغال در این صنعت، موجب افزایش رغبت سرمایه گذاران این حوزه برای فعالیت بیشتر در هرمزگان خواهد شد.

لزوم افزایش نظارت سازمان بنادر و دریانوردی بر فعالیت‌های این حوزه در استان

استاندار هرمزگان در ادامه بر لزوم نظارت بیشتر سازمان بنادر و دریانوردی بر فعالیت‌های این حوزه در استان تأکید کرد و بیان داشت: اخیراً حوادثی در انبارهای کالاهای موجود در بنادر و همچنین برای برخی شناورها در بنادر استان رخ داده که نیاز است سازمان بنادر و دریانوردی، نظارت‌های دقیق تری را در این حوزه داشته باشد.

همتی تاکید کرد: با هر مجموعه ای که در حوزه بنادر استانداردها را رعایت نکند، برخورد قانونی خواهد شد و در این حوزه باید نظارت جدی برای پیشگیری و جلوگیری از بروز حوادث وجود داشته باشد.

دستگاه های مرتبط برای مقابله با هجوم ملخ ها با جدیت و به طور مستمر در حال تلاش هستند

وی همچنین به اقدامات صورت گرفته برای مقابله با هجوم ملخ های صحرایی به اراضی کشاورزی هرمزگان اشاره کرد و افزود: تهدید اراضی کشاورزی استان از سوی ملخ‌ها از بهمن ماه سال گذشته به تدریج آغاز شد و در این مدت با محوریت مشارکت مردم، ستادهای بحران شهرستان‌ها و سازمان جهاد کشاورزی، اقدامات مستمری برای مقابله انجام شده است.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: دستگاه های مرتبط برای مقابله با هجوم ملخ ها با جدیت و به طور مستمر در حال تلاش هستند و در این خصوص جای نگرانی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: همچنین تدارک لازم برای مقابله با موج دوم هجوم ملخ ها در استان در نظر گرفته شده و در صورت بروز این مورد نیز آمادگی کافی را خواهیم داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه امسال همه مدیران باید به طور جهادی پای کار باشند، عنوان کرد: در سال جاری نیازمند احساس مسئولیت ویژه ملی از سوی مدیران برای انجام اقدامات سازنده و بهتر از گذشته در حوزه اقتصاد و به ویژه رونق تولید هستیم.

همتی یادآور شد: امسال باید به مراتب بهتر از گذشته در حوزه اقتصاد و تولید کار کنیم و توطئه های دشمنان را خنثی نماییم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما