کدخبر : 165272
یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
فاقددیدگاه
پرینت

مهلت دو هفته‌ای افراد بالای ۳۰ سال برای مراجعه به مراکز درمانی

جنوب پرس: بندرعباس - رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از آغاز اجرای طرح ملی کنترل فشارخون در استان خبر داد و گفت: افراد بالای ۳۰ سال برای مراجعه به مراکز درمانی و ثبت فشار خون دو هفته مهلت دارند.
مهلت دو هفته‌ای افراد بالای ۳۰ سال برای مراجعه به مراکز درمانی

به گزارش خبرگزاری جنوب پرس ، ، حسین فرشیدی در این خصوص در جمع خبرنگاران گفت: طرح ملی کنترل فشارخون در استان از روز گذشته (۱۸ خرداد) عملیاتی شد.

وی هدف از اجرای این طرح را شناسایی افراد و پیشگیری از عوارض فشارخون در افراد بالای ۳۰ سال، زنان باردار و بیماران کلیوی اعلام کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان بیان کرد: این طرح در دو بخش اطلاع‌رسانی و آموزش از ۲۷ اردیبهشت تا ۱۷ خرداد اجرا شد و بخش تشخیص و درمان از ۱۸ خرداد تا ۱۵ تیر اجرا می‌شود.

فرشیدی عنوان کرد: گروه‌های هدف برای ثبت فشارخون در سامانه و پیگیری درمان یا به مراکز درمانی پایگاه‌های جامع سلامت و خانه‌های بهداشت مختلف مراجعه و یا با مراجعه به سامانه سلامت به نشانی salamat.gov.ir اطلاعاتشان را ثبت کنند.

وی ادامه داد: فشارخون با علائم خاموش پس از ۱۵ سال باعث نارسایی‌های کلیوی، دیابت و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان اضافه کرد: همه افراد بالای ۳۰ سال به مدت دو هفته مهلت‌دارند تا با مراجعه به مراکز بهداشت و درمان و خانه‌های بهداشت و یا به‌صورت خود اظهاری فشارخون خود را در سامانه ملی کنترل فشارخون ثبت کنند.

فرشیدی با اشاره به اینکه بیش از ۲۲ درصد جمعیت استان دارای بیماری فشارخون هستند که ۲ درصد بیشتر از استاندارد کشوری است، اظهار کرد: علت اصلی مرگ‌ومیر در استان بیماری‌های قلبی و عروقی یا سکته‌های قلبی و مغزی است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما