کدخبر : 165239
شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
فاقددیدگاه
پرینت
به مناسبت هفته فیلم اروپا در شیراز؛

آثار سینمایی از ۲۰کشور به نمایش درمی آید/برگزاری کارگاه فیلم هنری

جنوب پرس: سومین دوره هفته فیلم اروپایی در ۸ شهر ایران از جمله شیراز با فیلم هایی از ۲۰ کشور به عنوان مهمترین رویداد فرهنگی اروپا در سال های اخیر در ایران برگزار می شود.
3144567

به گزارش جنوب پرس ، سومین دوره هفته فیلم اروپایی کار مشترکی از گروه سینمایی «هنر و تجربه» و اوینیک ایران (مؤسسات ملی فرهنگی اتحادیه اروپا) رسماً روز شنبه ۸ ماه جون مصادف با ۱۸ خردادماه در خانه هنرمندان ایران آغاز به کار می‌کند.

مقامات ایرانی و رئیس اوینیک تهران هفته فیلم اروپایی ۲۰۱۹ را با حضور سفرای کشورهای اروپایی، فیلمسازان و کارگردانان ایرانی و اروپایی افتتاح خواهند کرد و در ادامه مراسم افتتاحیه، دو فیلم «دره تاریک» از اتریش و «ارتش خاموش» از هلند برای حاضران به نمایش درمی آید.

درسومین دوره هفته فیلم اروپایی ۲۰۱۹ که از ۱۸ تا ۲۷ خردادماه جاری برگزار می‌شود، ۲۰ فیلم برجسته اروپایی در سینماهای ۸ شهر ایران شامل بابل، اصفهان، کرمان، کیش، مشهد، تبریز، تهران و شیراز به نمایش در می‌آید.

این فیلم‌ها از کشورهای اتریش، بلغارستان، بلژیک، قبرس، دانمارک، فنلاند، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، نروژ، هلند، لهستان، پرتغال، سوئد، اسلوونی، اسلواکی، اسپانیا، سوئیس و انگلستان انتخاب و نمایش داده خواهند شد.

همچنین سینماهای خانه هنرمندان ایران واقع در تهران، پردیس گلستان شیراز، پردیس هویزه مشهد، پردیس ستاره باران تبریز، پردیس سیتی سنتر اصفهان، سینما لبخند کیش، تماشاخانه پارس کرمان و سالن سینمای «هنر و تجربه» بابل با هفته فیلم اروپایی ۲۰۱۹ مشارکت خواهند کرد.

در بخش جنبی هفته فیلم، ۵ کارگاه با حضور تهیه کنندگان و کارگردانانی از کشورهای قبرس، هلند و سوئیس با موضوع فیلم‌های هنری و تولید مشترک در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و مشهد برگزار می‌شود. برای اجرای این برنامه‌ها ادارات کل ارشاد استان‌ها نیز همکاری کرده اند.

به گفته علی آذری، مسئول سینما هنر و تجربه شیراز از عصر شنبه ساعت ۱۶ برنامه‌های هفته فیلم اروپایی در این سینما آغاز می‌شود و در ادامه ضمن اینکه هر روز تا ۲۷ خردادماه دو نوبت نمایش فیلم انجام می‌شود.

وی از برگزاری یک عنوان کارگاه فیلم در شیراز خبر داد و گفت: روز چهارشنبه ۲۲ خرداد جاری از ساعت ۱۸ تا ۲۰ کارگاه فیلمسازی درباره فیلم – تولید فیلم هنری در سینما هنر و تجربه برگزار خواهد شد.

آذری تاکید کرد: تماشای آثار سومین دوره هفته فیلم اروپایی برای علاقه مندان رایگان است و کارگاه فیلمسازی با حضور «ژان ون دولد» کارگردان فیلم «ارتش خاموش» برگزار خواهد شد.

براساس گزارش مهروی ادامه داد: ۲۰ عنوان فیلم از کشورهای اتریش، بلغارستان، بلژیک، قبرس، دانمارک، فنلاند، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، نروژ، هلند، لهستان، پرتغال، سوئد، اسلوونی، اسلواکی، اسپانیا، سوئیس و انگلستان برای این رویداد سینمایی انتخاب و نمایش داده خواهند شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما