کدخبر : 165125
چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

عید فطر روز سماجت در عیدی گرفتن از خداوند است

جنوب پرس: نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: عید فطر روز سماجت در درخواست عیدی از خداوند است و همه باید با زندگانی اهل بیت آشنا شوند.

عید فطر روز سماجت در عیدی گرفتن از خداوند است

به گزارش خبرگزاری جنوب پرس ، از بندرعباس، آیت‌الله غلامعلی نعیم آبادی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید فطر ضمن تبریک این عید و گرامیداشت قیام ۱۵خرداد اظهار داشت: امروز با سماجت از خداوند هرچه می‌خواهید بخواهید که روز عیدی و جایزه است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: نسبت به آمریکا، شیطان بزرگ خیلی غلو می‌کنند در صورتی ۲۶ سال قبل، آمریکا بیش از ۴ هزار میلیارد دلار بدهکار بود و امروز رقم بدهی این کشور به بیش از ۲۲میلیارد دلار رسیده است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ادامه داد: ضعف بیمه‌های درمانی، ضعف آموزش، نارضایتی از دستگاه قضایی،گسترش جنایت و خشونت، گسترش نژادپرستی،گسترش معضل اعتیاد، ظهور بن‌بست سیاسی، گسترش فزاینده احساس پوچی از مشکلات امروز آمریکا است اما ایران اسلامی به عنوان یک مقتدر در جهان است.

آیت الله نعیم آبادی ابراز داشت: ما منکر مشکلات در کشور نیستیم اما همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند این مشکلات به معنای بن بست نیست.

وی در رابطه با میزان فطریه بیان کرد: شما ۳ کیلو از قوت غالبِ اجتماعی باید به عنوان زکات فطریه بپردازید و در این مسئله، مصرف شخصی ملاک نیست بلکه مصرف عمومی مطرح است و حتی اگر در طول سال گندم و برنج هم مصرف نکرده باشید باید بر اساس آن زکات فطریه را بپردازید.

امام جمعه بندرعباس ابراز داشت: گاهی قیمت‌هایی که ما اعلام می‌کنیم با تهران متفاوت است لذا بر اساس قیمت گندم و برنج در بازار بندرعباس میزان، فطریه را مشخص می‌کنیم و کاری به قیمت آن‌ها در بازار تهران و قم نداریم.

آیت الله نعیم آبادی در خطبه دوم نماز عید فطر گفت: در این قنوت پربرکت عید فطر و قربان مطالب بسیار مهمی نهفته است ؛ «خدایا ما را در هر چه محمد(ص)و آل محمد(ص) را داخل کردی داخل و از هر آنچه آن‌ها را خارج کردی خارج کن که برای این دعا حتما باید با زندگانی اجمالی اهل بیت(ع) و دغدغه‌های آن‌ها آشنا شویم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما