کدخبر : 165123
چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
فاقددیدگاه
پرینت

همه در تأمین امنیت غذایی جامعه مسؤول هستند/با متخلفان تعارف نداریم

جنوب پرس: دادستان قشم با بیان اینکه همه آحاد جامعه از تولیدکننده گرفته تا توزیع و مصرف‌کننده در تأمین امنیت غذایی مردم مسؤول هستند،گفت: با متخلفان و خاطیان در این زمینه، هیچ تعارفی نداریم و برخورد قانونی خواهیم کرد.

همه در تأمین امنیت غذایی جامعه مسؤول هستند/با متخلفان تعارف نداریم

به گزارش خبرگزاری جنوب پرس ، از قشم، رضا صفایی صبح امروز و همزمان با عید سعید فطر در جریان بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و قنادی های جزیره قشم که به اتفاق کارشناسان مربوطه صورت گرفت، ضمن تبریک فرا رسیدن عید فطر اظهار داشت: در راستای صیانت از سلامت عمومی و تأمین  سلامت اقلام خوراکی و غذایی همه اعضای جامعه و دست اندرکاران مسؤول هستند.

وی با بیان اینکه پیرامون مبحث قوت و مایحتاج اساسی جامعه در روایات و احادیت نیز بسیار سفارش شده است، افزود: در دادستانی قشم، حساسیت ویژه ای بر روی این امر داریم، چرا که به دلیل انتقال مواد غذایی از سایر استان‌های کشور و بُعد مسافت و همچنین گردشگرپذیر بودن جزیره و منطقه آزاد قشم به ویژه در ایام و مناسبت‌هایی چون عید سعید فطر، معتقدیم قشم در این خصوص از شرایط متفاوتی برخوردار است که می‌توان با تشدید نظارت‌ها، بازرسی‌ها و مقابله با متخلفان به امنیت غذایی مردم کمک شایانی کرد.

دادستان قشم همچنین یادآور شد: از فرد فرد مردم نیز انتظار می‌رود که در اعمال نظارت‌ها با توجه به وجود سامانه‌های مربوطه چه در خصوص قیمت و چه در رابطه با موازین بهداشتی با مسؤولان مربوطه تماس بگیرند، همچنان‌که دادستانی نیز در صورت وجود و بروز تخلفات اقدامات لازم را در قبال خاطیان انجام می‌دهد.

وی همچنین به بازدید سرزده خود از قنادی‌ها و فست فودهای سطح شهر قشم اشاره کرد و افزود: این مهم است که در اعیاد و مناسبت‌هایی که مردم اقدام به خرید این گونه اقلام می‌کنند، از سلامت آنها مطلع باشیم چرا که اندک غفلتی می‌تواند سبب بروز حوادثی تلخ برای شهروندان شود.

صفایی گفت: حضور مستقیم و میدانی، سبب تاثیرگذاری بیشتر و همچنین تسریع در روند اقدامات تنبیهی برای متخلفان می‌شود که می‌توان بُعد بازدارندگی نیز داشته باشد.

گفتنی است، دادستان قشم در جریان بازدید از واحدهای عرضه مواد غذایی و قنادی‌های جزیره قشم، دستور  پلمب و یا رفع عیوب بهداشتی چند واحد متخلف را صادر کرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما