کدخبر : 165110
چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۸
فاقددیدگاه
پرینت

مسئله سیل درخوزستان اولویت اول است/حل مشکل آب‌وفاضلاب خوزستان نیاز به عزم ملی دارد

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت:مسئله سیل در استان، کماکان اولویت اول ما می‌باشد زیرا در چند ماه گذشته غالب مردم خوزستان درگیر سیل شده و زمین‌های کشاورزی و منازل خود را از دست دادند.

مسئله سیل درخوزستان اولویت اول است/حل مشکل آب‌وفاضلاب خوزستان نیاز به عزم ملی دارد

به گزارش خبرگزاری  جنوب پرس ، از اهواز، حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد، نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز در خطبه‌های نماز عید فطر، اظهار کرد: ثمره یک ماه عبادت و بندگی، رسیدن به مقام تقوا است که خداوند متعال در طی یک ماه این توفیق را به ما عنایت فرمود.

وی افزود: ثمره ماه مبارک رمضان، تغییر و پاکیزگی است؛ پاک شدن نیز مقدمه رسیدن به مقام طهارت و پس از آن، دست به دامان انسانی کامل چون امام معصوم گره زدن است.

امام جمعه اهواز عنوان کرد: اگر انسان خواستار رسیدن به قرب الهی باشد تنها مسیر، اهل‌بیت عصمت و طهارت هستند و مابقی مسیرها مین‌گذاری شده است.مهم‌ترین مسئله همراهی با امام است و این امر جز با پالایش درونی و پاکیزه کردن خود، حاصل نخواهد شد.

وی افزود: در این سیر و سلوک الهی نیز، شیطان تمام تلاش‌ها و کمین‌های خود را به کار خواهد برد و اگر انسان خودش را به دامان محمد و آل محمد گره نزند محال است به مقام قرب الهی راه پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در اشاره به سیل اخیر، بیان کرد: مسئله سیل در استان، کماکان اولویت اول ما می‌باشد زیرا در چند ماه گذشته غالب مردم خوزستان درگیر سیل شده و زمین‌های کشاورزی و منازل خود را از دست دادند.

وی افزود: لذا ما باید تمام تلاش خود را در راستای برگرداندن آرامش به خانواده‌ها و جبران خسارات ناشی از سیل، بسیج کنیم.

خطیب جمعه اهواز گفت: دومین مسئله‌ای را که دستورکار خود قرار داده‌ام توجه به مناطق کم‌برخوردار است چرا که عدالت اجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اقتضا میکند تا این مناطق مورد توجه باشند.

وی افزود: در همین راستا، هر شب در ۲منطقه از مناطق کم‌برخوردار حضور پیدا خواهیم کرد که تا به امروز مشاهدات من از این مناطق بیانگر کمبود و قطعی آب است و مطالبه مردم در زمینه آب و فاضلاب حق است، مسوولین استانی هم در جهت رفع این مشکل در حال تلاش هستند اما برای حل این مشکل به عزم ملی نیاز است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما