کدخبر : 165103
چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
فاقددیدگاه
پرینت

دعواهای جناحی و سیاسی کنار گذاشته شود

جنوب پرس: امام جمعه شیراز بر لزوم همبستگی ملی و کنار گذاشتن دعواهای سیاسی و جناحی تاکید کرد و گفت: دعواهای جناحی سبب شادی دشمن می‌شود. 

دعواهای جناحی و سیاسی کنار گذاشته شود

به گزارش خبرگزاری  جنوب پرس ، از شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز عید سعید فطر در شیراز با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین صحبت‌های رهبری در آن مراسم حول محور مقاومت بود که فرمودند تجربه ۴۰ ساله انقلاب اسلامی نشان داد که مقاومت امکانپذیر است.

وی افزود: دشمن برای متوقف کردن انقلاب اسلامی دست به تحریم می‌زند اما  خدا درهای رحمت و گشایش را باز می‌کند، یک روزی ایران کشور واردکننده گندم بود اما امروز توان صادرات این محصول را دارد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با منطقی و معقول خواندن مقاومت افزود: اگر بخواهیم مقابل دشمن تسلیم شویم، باید هزینه بدهیم. اگر بخواهیم هم مقاومت کنیم باید هزینه بدهیم باید ببینیم کدام هزینه معقول‌تر و منطقی‌تر است.

دژکام با بیان اینکه هزینه مقاومت بهتر از ذلت و خواری تسلیم شدن است، بیان کرد: کشور در این مقاومت ۴۰ ساله پیشرفت‌های خوبی داشته ‌و مرحله آخر مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است که امیدواریم در یکی دو سال آینده نیز این مشکلات برطرف شود.

امام جمعه شیراز بر لزوم همبستگی ملی و کنار گذاشتن دعواهای سیاسی و جناحی تاکید کرد و گفت: در چنین شرایطی که کشور نیازمند اتحاد و همبستگی است، دعواهای جناحی سبب شاد شدن دشمن خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس خاطرنشان کرد: می‌توانیم به دنیا نشان دهیم که با نسخه اسلامی می‌توان کشور را به بهترین شکل مدیریت و اداره کرد.

وی با اشاره به عید سعید فطر و روزه ماه رمضان نیز گفت: خدا برای بندگانش سختی نخواسته است و روزه برای آسان شدن مسیری است که بندگان خدا پیش رو دارند.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: عید روز بازگشت و لقاءالله است اما برخی در روز عید کارهایی می‌کنند که مورد رضایت خدا نیست، لهو و لعب و کارهایی که خارج از چارچوب عقلانی است در عید اسلامی سفارش نشده است

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما